EKO-PATROL. Projekt WDK

W listopadzie rozpoczął się projekt EKO PATROL realizowany przez wieruszowską młodzież w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności- Równać Szanse –Konkurs Ekologiczny. Kilkunastoosobowa grupa młodych w wieku 13-19 lat zajmować się będzie problemem śmieci. Pewnie każdy z nas napotyka się w obszarach lasów na dzikie wysypiska śmieci. Szpecą one krajobraz, są zagrożeniem dla zwierząt i świadczą o niskiej kulturze bycia niektórych. Zadaniem młodzieży będzie wyśledzenie takich miejsc, wykonanie dokumentacji fotograficznej i naniesienie na mapę – to pierwszy etap pracy.

W kolejnym odbędą się warsztaty ekologiczne w Załęczu Wielkim w ośrodku harcerskim, a w grudniu warsztaty grafiki komputerowej, które zakończą się wykonaniem plansz dydaktycznych, które zostaną ustawione w zmapowanych wcześniej miejscach dzikich wysypisk. Zadaniem młodzieży będzie również przygotowanie gry dydaktycznej dla dzieci, której tematem jest szkodliwość śmiecenia w naturze. Efektem końcowym projektu będzie umieszczenie w okolicznych lasach kilkudziesięciu tablic zakazujących śmiecenia oraz przeprowadzenie w szkołach podstawowych gry dydaktycznej. Projekt kończy się w marcu 2019 roku. Środki pozyskane na realizację zadań to 7 258 zł.

Jeśli chcesz dołączyć do projektu i spełniasz warunki projektowe, masz od 13 do 19 lat, zapraszamy do kontaktu przez facebooka WDK 😉

WDK

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „EKO-PATROL. Projekt WDK

 1. anonymous pisze:

  Takie eko-patrole powinny pojawić się na ulicach Wieruszowa i po stwierdzeniu z którego komina ;”wali”czarny dym , zgłaszanie takiego faktu eko-policjantowi, przeszkolonego do interwencji w sprawach smogu.
  A jak jest aktualnie jakość powietrza w Wieruszowie można sprawdzić tutaj:
  https://wiemczymoddycham.pl/mapa/#/

  • antonyms pisze:

   Już się bałem że te dzieci będą sprzątać po brudasach i śmieciarzach. Do anonymous’a proponuję powołać komisje jak za komuny i włazić ludziom do piwnic czym palą. Taki pan cwany e przyjedzie co pewien czas. Skoro tak śmierdzi w Wieruszowie to niech pan siedzi we wrocku. Jak pan będzie tę komisyje zakładac to jedna kandydatkę już mam. Trochę j……a ale takie są najlepsze . No i trzeba się przyjrzeć jaki dym wali się z pana komina. Śmieszni jesteście.

   • DN pisze:

    Po co sprzątać, samo się wyrzuciło, samo się posprząta… A co do ludzi i piwnic, to jeśli nie palą czym nie wolno, wówczas żadna komisja nie będzie im straszna, jeśli jednak jest inaczej, to wówczas karać bez litości i wyjątków!

    • Adam pisze:

     Ludzie nie palą śmieciami ani plastikami, nie róbcie z tych ludzi analfabetów.To że dymi się jak się pali w co to ma się dymić.Tu należy zwrócić na jakość węgla i innych produktów opalowych.

   • anonymous pisze:

    Anonymsie, e-matołku z Koziego Grodu, zastanawiam się, gdzie udało Ci się tą „podstawówkę” skończyć, chyba w Wólce Łamanej. Nauczyciel od „polskiego” chyba nie uczył, tylko kazał kartofle przebierać.Skutki widać, o co chodzi z tym „dym wali się z pana komina”?. To komin mam na głowie, czole, czy może niżej, pisanina bez sensu. Anonymsie do szkół, do szkół…