III Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej

„Niepodległość nie jest dana raz na zawsze. (…) niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i kosztownym.”

Marszałek Józef Piłsudski

 

W dniu 31.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się III Szkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej. To wydarzenie jest wstępem do obchodów Dnia Patrona Szkoły i 100 – lecia  odzyskania przez Polskę niepodległości.  Nad oprawą tego wyjątkowego dnia czuwały: Pani Agata Sodomska i Pani Magdalena Gajda.

Zadaniem uczniów z poszczególnych klas, było przygotowanie pieśni patriotycznej. Dzieci i młodzież wraz z wychowawcami zadbali nie tylko o piękną oprawę muzyczną, ale również o choreografię, charakteryzację i atmosferę. Spoglądając na prezentujące się zespoły, łza kręciła się w oku. Celem zorganizowania konkursu było ocalenie od zapomnienia pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej oraz ich popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży. Uroczystość stanowiła okazję, do przypomnienia wydarzeń i postaci historycznych, o których mowa w utworach muzycznych. Klimat i nastrój panujący tego dnia w szkole, napawał refleksją. Dookoła barwy biało – czerwone, harcerskie i galowe stroje przypominały o zwycięstwie Polski, o silnych i mężnych charakterach Polaków.

W jury zasiedli: Pani Dyrektor Małgorzata Florczak – Piluch, Pani Magdalena Gajda, Pani Natalia Stańczak, Pan Marcin Sobczak i gościnnie, specjalnie na tę okazję zaproszony, Pan Mariusz Dychto, którego młodzież powitała z wielką radością. Jednak rywalizacja o podium w tym konkursie, to plan drugi. Wszyscy zostali zwycięzcami, ponieważ stworzyli atmosferę, która w młodych ludziach wykształciła ducha patriotyzmu. Tym jednak, którzy rzeczywiście stanęli na podium, serdecznie gratulujemy kreatywności, odwagi i zaangażowania.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów-Podzamcze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.