Informacje KPP Kępno

Zabawa Halloweenowa zakończona w szpitalu.

Potrąceniem 5 latka zakończyła się najpopularniejsza zabawa  Halloween „Cukierek albo psikus”   

 

 

    

Do zdarzenia doszło 31 października około godziny 20:00 w miejscowości Ostrówiec. Jak ustalili policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, chłopiec wraz kolegami i bratem wracali do domu. W pewnym momencie 5latek wszedł na jezdnie nie upewniając się czy jedzie pojazd i został potrącony przez przyczepę samochodową, która ciągnął vw golf kierowany przez 60letniego mieszkańca powiatu Kępińskiego. Kierujący był trzeźwy. 5latek został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Przypominamy, że dzieci do 10 roku życia, na drogach publicznych nie mogą przebywać bez opiekuna prawnego.

Wyjątkowo spokojna akcja ZNICZ 2018.

Policyjna akcja ZNICZ 2018 na terenie powiatu kępińskiego prowadzona była w okresie od 31 października do 4 listopada 2018 r. Podczas 5 dni wzmożonych działań funkcjonariusze czuwali w szczególności nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego oraz osób odwiedzających groby najbliższych. Policyjne apele o rozwagę oraz rozsądek i to nie tylko na drodze z pewnością pomogły – podsumowując można bowiem stwierdzić, że było bezpiecznie.

Łącznie podczas akcji ZNICZ 2018 nad naszym bezpieczeństwem czuwało 58 policjantów. Funkcjonariusze ruchu drogowego podczas akcji ZNICZ 2018, starali się pomóc kierowcom w dotarciu na cmentarze, czy podczas powrotów do domu. W powiecie kępińskim, w trakcie tegorocznej akcji „ZNICZ” było wyjątkowo spokojnie. Kierujący zachowali ostrożność, stosowali się do przepisów i skorzystali z policyjnych porad. W ciągu 5 dni działań nie odnotowano bowiem żadnego wypadku drogowego. Nad wyraz spokojny okazał się 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Na drogach naszego powiatu nie doszło wówczas do żadnego zdarzenia drogowego.

Na szczęście liczne policyjne apele o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, tym bardziej w czasie zwiększonego, świątecznego ruchu na drogach przyniosły tym razem efekt. Podczas akcji ZNICZ 2018 na terenie powiatu kępińskiego zatrzymano tylko jednego pijanego kierowcę. 55-letni mężczyzna siedzący za kierownicą Volvo w Rychtalu, w piątek 2 listopada, wjechał w schody posesji po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany a w przeprowadzonym badaniu Alcoblow zapaliła się czerwona lampka kontrolna co wskazywało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W związku z powyższym od kierującego pobrano krew do badań. Pozostałe dni akcji, upłynęły na szczęście bez kierujących „na podwójnym gazie”.

Nie obyło się jednak bez uczestników ruchu, którzy lekceważeniem przepisów i zasad bezpieczeństwa, mogli doprowadzić do tragedii na drodze. W ciągu 5 dni wzmożonych działań odnotowano jednak tylko 4 kolizje drogowe i do wszystkich doszło 31 października. W większości były to na szczęście drobne stłuczki, w których nikt nie odniósł obrażeń. Należy jednak wspomnieć, iż 31 października na naszym terenie doszło do potrącenia 5 latka, który został przewieziony do szpitala w Ostrwie Wlkp.

Bezpiecznie było również na cmentarzach i w ich okolicach. Podczas akcji kępińska komenda nie odnotowała tam żadnych przestępstw.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.