ITP i powiatowy.pl Kępno/Wieruszów na Marszu Niepodległościowym „Dla Ciebie Polsko!”

11 listopada, w niedzielę, w Święto Niepodległości po godz. 15.00 wyruszył z Ronda Dmowskiego marsz pod hasłem „Dla Ciebie Polsko”. Udział w marszu wzięły dwa zgromadzenia; pierwsze organizowane przez rząd i drugie organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Przypomnijmy: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości. Prezydent Andrzej Duda i Premier Mateusz Morawiecki podjęli decyzję o organizacji marszu prezydenckiego, który połączył się z co roku organizowanym Marszem Niepodległościowym.

Marsz Niepodległości iWarszawa

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Niedziela, 11 listopada 2018

Na czele marszu szedł Prezydent RP wraz z małżonką, Premier Mateusz Morawiecki, Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz ministrowie, organizatorzy Marszu Niepodległości, kombatanci. Centrum Warszawy, Rondo Dmowskiego, Aleje Jerozolimskie były biało-czerwone od flag narodowych. Niesamowity widok. Do Warszawy przyjechało tysiące ludzi z całej Polski, z zagranicy, rodziny z dziećmi, harcerze, m.in. i nasza ekipa ITP i powiatowy.pl Kępno/Wieruszów. Wszyscy chcieliśmy świętować odzyskanie niepodległości i ten wspaniały gest połączenia obu marszów. Udało nam się zrobić tylko krótką relację na żywo, ale za to mnóstwo zdjęć i filmików. Byliśmy w samym sercu marszu, na Rondzie Dmowskiego, skąd wyruszył 250- tysięczny pochód z biało – czerwonymi flagami.

"Dla Ciebie Polsko" Warszawa 11.11.2018 – godz. 17.11.

"Dla Ciebie Polsko" Warszawa 11.11.2018 – godz. 16.11.

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Wtorek, 13 listopada 2018

Marsz Niepodległości zgromadził wszystkich rodaków dumnych z Polski. To był marsz patriotów. Ten wspólny marsz był najdobitniejszym objawem pojednania w Polsce. Odbył się w tym roku wyjątkowo spokojnie, nad bezpieczeństwem uczestników czuwały wszystkie służby i wojsko.
To było piękne patriotyczne wydarzenie. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że mogliśmy w tym dniu być w stolicy i uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Red.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Warszawa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.