Kronika strażacka PSP Wieruszów

Od dnia 29.10.2018r. do dnia 04.11.2018r. Państwowa Straż Pożarna  odnotowała 13  zdarzeń.

 

 

1. W dniu 29.10.2018 o godz. 19:26 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na drodze S8 129km. w gm. Sokolniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody ( osobowy i bus) znajdujące się na drodze. W wyniku zderzenia poszkodowana została jedna osoba – uwięziona w pojeździe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych oraz pomocy ratownikom medycznym w transporcie do karetki. Następne czynności straży polegały na rozłączeniu źródeł napięcia w pojazdach oraz na oświetleniu terenu akcji na czas wykonywania czynności dochodzeniowo śledczych przez Policję. Osoba poszkodowana została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala.

2. W dniu 31.10.2018 o godz. 10:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Galewice. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp straży OSP Galewice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar dwóch sąsiadujących budynków gospodarczych. Działania straży polegały na podaniu trzech prądów wody w natarciu na palące się budynki gospodarcze. Działania te wystarczyły do lokalizacji i ugaszenia pożaru.

3. W dniu 03.11.2018 o godz. 03:08 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o pożarze budynku produkcyjnego w miejscowości Węglewice w gm. Galewice. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży JRG PSP W-ów oraz pięć zastępów straży OSP z terenu gm. Galewice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar kontenera z odpadami poprodukcyjnymi przylegający bezpośrednio do zakładu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się odpady oraz dwa prądy w obronie na pobliski budynek produkcyjny. Działania te doprowadziły do opanowania i ugaszenia pożaru.

4.Pozostałe zdarzenia do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej to między innymi neutralizacja plam ropopochodnych, pożary suchej trawy na nieużytkach oraz usuwaniu owadów błonkoskrzydłych.

bryg. Dariusz Górecki
D-ca JRG w Wieruszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.