Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Wszyscy znamy postacie z bajek – i te z książek dla dzieci, i te z filmów, i te z dobranocek.
5 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek.

 

W tym dniu w naszej szkole przedszkolaki oraz uczniowie zespołu edukacyjno- terapeutycznego również obchodzili święto bajkowych postaci. W bibliotece uczniów i przedszkolaków powitali m.in. Pinokio, Koziołek Matołek, Król Lew, miś duży i mały oraz wiele pluszaków ze znanych opowieści.

Dzieci wspaniale się bawiły, odgadywały znane postacie z baśni, dopasowywały rekwizyty do bajek. Opowiadały również o ulubionych postaciach z książek, filmów i dobranocek. Na zakończenie uczestnicy obejrzeli bajkę o znanym kocie Filemonie.

Poprzez rozwiązywanie zagadek i zabawy z książką można rozwijać zainteresowania czytelnicze już od najmłodszych lat. Uczniowie nie tylko miło spędzili czas, ale również doskonale się bawili. Mali czytelnicy obiecali, że często będą odwiedzać zaczarowane miejsce, zwane biblioteką szkolną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów-Podzamcze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

  1. Mieszkaniec pisze:

    Do Burmistrza Wieruszowa-miasto trzeba posprzątać!!!!!!!

  2. xxx pisze:

    Miasto trzeba posprzątać i urząd też, bo ludzie mówią że jest bardzo słaby, na moje oko to naczelnika inwestycji z zewnątrz i podobnie zrobić z oświatą, bo w tym temacie w gminie potrzeba sporo pracy, a temat jest naprawdę ważny. W przeciwnym razie cofniemy się o epokę w tył.