Otwarcie drogi powiatowej Krążkowy – Mikorzyn

Na piątkowe przedpołudnie zaplanowano oficjalne otwarcie tak długo oczekiwanej inwestycji jaką był remont drogi powiatowej relacji Krążkowy Mikorzyn. Realizacja inwestycji możliwa była dzięki pozyskanemu przez Powiat Kępiński rekordowemu dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Łączna wartość projektu to 12 187 422,65 złotych w tym dofinansowanie stanowi 9 140 566,58 złotych. Wkład własny Powiatu Kępińskiego to 3 046 856,07 złotych.

W otwarciu obok członków zarządu Powiatu Kępińskiego uczestniczyli także minister Andżelika Możdżanowska, radni Rady Powiatu Kępińskiego, komendant Komendy Powiatowej Policji w Kępnie – Robert Ciesielski, Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie – Wojciech Grabarek, radni Rady Powiatu Kępińskiego z Przewodniczącym Rady Powiatu – Stanisławem Balińskim na czele.

Poświecenia przebudowanej drogi dokonali wspólnie proboszczowie parafii pw. św. Józefa i Wszystkich Świętych w Myjomicach – ksiądz Bolesław Głuszko oraz proboszcz parafii pw. św. Idziego w Myjomicach ksiądz Ryszard Wachowiak.

Przebudowa drogi powiatowej nr 5599P Krążkowy – Mikorzyn” to największa inwestycja drogowa w historii Powiatu Kępińskiego. Dzięki dotacji przebudowano 11,72 km odcinek drogi od wsi Krążkowy przez Mikorzyn do granicy z powiatem ostrzeszowskim. W obrębie drogi powstała także ścieżka pieszo – rowerowa o długości 7,43 km oraz odcinkowo przebudowano chodnik o łącznej długości 1,684 km.

Modernizacja drogi objęła również przebudowę mostu w Mikorzynie a także budowę kanalizacji deszczowej w obrębie tej miejscowości. Inwestycja to także zmodernizowanie 13 skrzyżowań z innymi drogami. W celu poprawy bezpieczeństwa na drodze wykonano również 3 wyspy dzielące, których zasadniczym celem jest spowolnienie ruchu pojazdów i umożliwienie pieszym bezpieczne przejście przez drogę.

Łącznie na całym odcinku przebudowano również 350 zjazdów z drogi na posesje prywatne.

Jak podkreślano to w trakcie otwarcia cel postawiony we wniosku o dofinansowanie zakładający usprawnienie ruchu lokalnego i dalekobieżnego oraz zwiększenie dostępności komunikacyjnej regionu został w pełni osiągnięty. Nowa droga przyczyni się do rozwoju atrakcyjności powiatu kępińskiego jako miejsca wartego uwagi zarówno pod kątem osadnictwa jak również rozwijania tu działalności gospodarczej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Krążkowy, Mikorzyn. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.