Pasowanie na ucznia w Nowej Wsi Ksiażęcej

14 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Książęcej odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowała wychowawczyni klasy I – Janina Habelska. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni rodzice, dyrekcja, nauczyciele – Zofia Koryciak, Elżbieta Slipiko i Dorota Maciejewska.

Uroczystość pasowania uczniów klas I rozpoczęła się wystąpieniem dyrektora szkoły – Elżbiety Kuropki, która powitała wszystkich zebranych i podkreśliła, że
pierwszoklasiści po akcie ślubowania zostaną już oficjalnie przyjęci do społeczności Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Książęcej, co wiążę się z uzyskanymi prawami, ale też obowiązkami.

Podczas akademii uczniowie klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole podstawowej. Swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Dziewczynki i chłopcy zauroczyli zebranych układem tanecznym – polką.

Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Dalsza część spotkania upłynęła przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Janina Habelska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nowa Wieś Książęca. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.