Podsumowanie IX edycji nauki pływania w Gminie Trzcinica

W listopadzie br. zakończyła się IX edycja zajęć nauki pływania w Gminie Trzcinica dla uczniów ze szkół podstawowych w formie pozaszkolnych zajęć sportowych. Zajęcia odbywały się od września, a tegoroczna edycja została dofinansowana w ramach realizacji rządowego projektu pn. „Umiem pływać” ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Operatorem zadania było Wielkopolskie Zrzeszenie LZS z Poznania.

Zajęcia odbywały się w obiekcie krytej pływalni w Słupi p. Kępnem z częstotliwością raz w tygodniu. Przed rozpoczęciem nauki pływania wszyscy uczestnicy tradycyjnie otrzymali czepki pływackie. Za prawidłową realizacją i przebieg zajęć odpowiadał personel basenu w formie wykwalifikowanych instruktorów i ratowników. Zrealizowano program zgodnie z przyjętym planem zajęć powszechnej nauki pływania. Były m.in. zanurzenia w wodzie, ćwiczenia prawidłowego oddechu podczas pływania, ćwiczenia wypornościowe, proste skoki do wody, ćwiczenia ruchów napędowych.

Nie zabrakło też różnych gier i zabaw z wykorzystaniem poznanych elementów oraz sprawdzianów umiejętności.

Realizacja projektu zakończyła się wręczeniem uczestnikom projektu przez Wójta Gminy Trzcinica Grzegorza Hadzika pamiątkowych medali „Umiem pływać 2018”, co miało miejsce w placówkach szkoły.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.