Uroczysta akademia w ZSP nr 1 w Kępnie

W dniu 09-11-2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Cała społeczność szkolna przystąpiła do ogólnopolskiego odśpiewania hymnu narodowego o godz.11.11

Pani Dyrektor Bogumiła Drobina podkreśliła, że 11 listopada dla nas Polaków jest wielkim świętem narodowym. Jest to okazja, by poruszyć zagadnienia miłości do ojczyzny, walki o wolność, wiary w zwycięstwo, suwerenności. To także doskonały moment, by oddać hołd wszystkim bohaterom, którzy walczyli i ginęli za wolną Ojczyznę, którzy swoją heroiczną postawą przyczynili się do odzyskania przez Polskę upragnionej wolności. Obecnie żyjemy szczęśliwie i spokojnie w wolnej Polsce; warto jednak pamiętać, że nie zawsze tak było, że częściej życiu naszych rodaków towarzyszyła groza, niewola i walka o wolność.

O miłości do ojczyzny można mówić wiele, trudniej o niej świadczyć. Obchodząc dziś 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pamiętajmy w naszym codziennym, szkolnym życiu nie tylko o ważnych wydarzeniach, świętach, rocznicach, ale także o wartościach jakimi są: praca dla Ojczyzny, troska o rodzinę i najbliższych, szacunek dla wartości narodowych i etycznych oraz dbałość o nasz język ojczysty. Dostrzegajmy i doceniajmy wartość niepodległości, swobody decydowania i mądrze kształtujmy nasze losy, tak by nasze działania i postawy przyczyniały się do rozwoju ojczyzny.

Podczas uroczystej akademii odbyło się ślubowanie klas pierwszych na sztandar szkoły co stanowi element ceremoniału tradycji szkoły.

Pani Dyrektor życzyła wszystkim wspólnego, radosnego świętowania rocznicy Odzyskania Niepodległości w poczuciu dumy i przywiązania do ukochanej Ojczyzny, zachęcając do udziału w uroczystościach państwowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.