Urodziny Ojczyzny w Łubnicach

W Zespole Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach już po raz kolejny odbył się Tydzień Patriotyczny. W tym roku wyjątkowy, w niecodziennej oprawie, gdyż społeczność szkolna świętowała 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

W ramach Tygodnia Patriotycznego odbyło  się wiele imprez, a wśród nich dwie sztandarowe, czyli Konkurs Pieśni Patriotycznej
i Konkurs Potraw w Strojach Biało- Czerwonych.

Tydzień Patriotyczny przybliżył uczniom koncepcję pozytywnego patriotyzmu czasów współczesnych i pobudził do aktywnego obchodzenia świąt narodowych, szczególnie Święta Niepodległości. Dzięki podjętym działaniom akcja ta poszerzyła w atrakcyjnej formie wiedzę historyczną o Polsce.

Dla upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: B.Witkowskiej, J.Pazek, K.Hadryś- Piekielnej, M.Zych i A.Krzecia przygotowali również uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło wierszy i piosenek patriotycznych. W czasie przedstawienia uczniowie przypomnieli okoliczności utraty wolności, wydarzeń z okresu zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918 roku.

,, Nadszedł czas wolności i radości! Czas swobody i zabawy!
Cieszmy się Polską!
Pamiętajmy jednak,że wolność nie jest dana raz na zawsze…
Trzeba o nią dbać i pielęgnować!”

– takie oto pouczenia płynęły z sali podczas przedstawienia.

 Wzruszającym momentem uroczystości było wręczenie Kochanej Jubilatce Ojczyźnie – tortu w patriotycznych barwach. Towarzyszyło temu wiele emocji.

Uczniowie Zespołu Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach z powagą i jednocześnie radośnie wyrazili wdzięczność i uznanie wszystkim tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Polskę.

Tekst : Alicja Chadryś
Foto: Jolanta Pazek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łubnice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.