Zajęcia kulturalno-edukacyjne w Trzcinicy

W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy, na zajęciach kulturalno-edukacyjnych dla dzieci, upamiętniła te ważne wydarzenie.

Zorganizowane w dniu 8 listopada 2018 r. warsztaty kulturalno-edukacyjne dla dzieci były wspaniałą okazją do zagłębienia się w tematykę obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji 33 dzieci wysłuchało znanej legendy „Lech, Czech i Rus”. Po lekturze rozegraliśmy mini quiz literacki nawiązujący do powstania Państwa Polskiego, a jego zwycięzcy otrzymali z rąk dyrektor trzcinickiej książnicy Renaty Gość nagrody książkowe oraz słodkości. Następnie dzieci ochoczo zabrały się za tworzenie wspaniałych kartek z okazji Święta 11 listopada. Za pomocą białych i czerwonych motylków, serduszek i różnorodnych ozdób wyklejały flagi oraz kontury Państwa Polskiego. Powstały także serduszkowe kwiatki w kolorach barw narodowych. Uczestnicy bardzo zaangażowali się w pracę, a owoce ich wytężonych wysiłków można podziwiać na wystawie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy.

Warsztaty są przygotowywane oraz przeprowadzane przez dyrektor biblioteki Renatę Gość oraz bibliotekarza Agnieszkę Kałkę. Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu: „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.