Mikołajki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy

6 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy obchodziliśmy mikołajki. Z tej okazji zaprosiliśmy osoby, które w tym roku czytały dzieciom podczas warsztatów kulturalno-edukacyjnych zorganizowanych w ramach projektu „Z książką w świat przygody, wartości i wiedzy”.

Odwiedzili nas: sekretarz gminy Trzcinica Renata Ciemny, ks. proboszcz Wiesław Cieplik, kierownik Urzędu Pocztowego w Trzcinicy Magdalena Mrówka, pielęgniarka Ewa Ozdoba oraz właścicielka zakładu fryzjerskiego Bogumiła Konieczny. Zaproszonych gości powitała dyrektor biblioteki – Renata Gość. Następnie przeczytali oni uczestnikom zajęć bajkę świąteczną pt. „Zagubiony list”. Po wysłuchaniu opowiadania na dzieci czekała niespodzianka. Każdy mały czytelnik otrzymał mikołajkową paczkę ze słodyczami oraz zakładkami do książek wydanymi w ramach projektu „Z książką w świat przygody, wartości i wiedzy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Natomiast paczki dla dzieci, przygotowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy, zostały zakupione z funduszy pochodzących z nagrody w konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego za projekt Gminnej Biblioteki Publiczne w Trzcinicy pn. „Czwartkowe spotkania z książką”.

Podczas mikołajkowych warsztatów dzieci odwiedził także Wójt gminy Trzcinica – Grzegorz Hadzik, który życzył im samych radości w życiu i poczęstował ich cukierkami. Uczestnicy dostali także słodkie upominki od zaproszonych lektorów.

Następnie dzieci, w świątecznej i miłej atmosferze wykonywały z papieru wesołego bałwanka, ubranego w kapelusz oraz ciepły szalik. Swoje prace uczestnicy warsztatów zabierali ze sobą do domów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.