Otwarcie lodowiska w Kępnie

Dokładnie 6. grudnia, w Mikołajki, otwarto kępińskie lodowisko. Gościem specjalnym była Magdalena Warakomska – reprezentantka Polski w łyżwiarstwie szybkim, która specjalizuje się w short tracku – jednej z najmłodszych wyczynowych dyscyplin wpisanej do programu zimowych igrzysk olimpijskich.

Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz Kępna – Piotr Psikus, który oficjalnie ogłosił także tak długo wyczekiwaną informację – 19 grudnia otwarte zostaną drzwi kępińskiej krytej pływalni Qarium! 

Pierwsza na lód weszła Magdalena Warakomska, która zaprezentowała swoje niesamowite umiejętności. Łyżwiarka podczas spotkania opowiadała o swoich sukcesach czy Igrzyskach Olimpijskich. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć i autografów.

W tym wyjątkowym dniu – szczególnie dla najmłodszych – nie obyło się bez Świętego Mikołaja, który ku uciesze dzieci zawitał z workiem pełnym upominków. Towarzyszył mu Łabędź – maskotka Kępna, który rozdawał słodkie cukierki.

Kępińskie lodowisko znajduje się obok Orlika na ul. Nowowiejskiego. Czynne będzie od poniedziałku do czwartku w godzinach 14:00 – 21:00, w piątek od 14:00 do 22:00, w weekendy i święta od 10:00 do 22:00. Obiekt będzie czynny przez około 10 tygodni, 7 dni w tygodniu.

Od 5 stycznia prowadzone będą zajęcia nauki jazdy na łyżwach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.