Sukces akordeonistów z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kępnie

Udziałem w kolejnej edycji Słupeckich Spotkań Muzycznych młodzi i zdolni akordeoniści z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. A. Tansmana w Kępnie rozpoczęli kolejny sezon wyjazdów na konkursy.

 

 

To jedna z najwcześniejszych ofert konkursowych, wpisujących się w krajobraz złotej jesieni w Polsce. W tym roku szkolnym Muzyczne Spotkania w Słupcy odbyły się już po raz XXIV. Jak co roku przyciągnęły rzeszę uczestników z całego kraju zgłębiających tajniki gry na akordeonie i gitarze.

Przesłuchania w obu specjalnościach odbywały się równolegle. Uczestników oceniały odrębne komisje powołane przez organizatora – Zespół Szkół Muzycznych im. A. Szeluty. Podobnie jak w ubiegłych latach przesłuchania zostały podzielone na kilka grup solistów i zespoły.

O klasyfikacji do danej grupy niezmiennie decydował wiek uczestnika. Konsekwencją takiego podziału jest duża rozpiętość klasowa w obrębie każdej kategorii i tym samym rozpiętość w latach nauki i praktyki wykonawczej. Warto przy tym dodać, że z każdą kolejną edycją obserwuje się coraz wyższy poziom gry.

Wybór trudnego programu i bardzo dobre przygotowanie uczestnika nie daje jeszcze gwarancji na wygraną. Słuchając scenicznych prezentacji na tak wysokim poziomie werdykt jurorski do samego końca nie był oczywisty. Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Kępnie reprezentowało troje uczniów klasy akordeonu p. Sławomira Mocha: Florian Taras z kl. III sześcioletniego cyklu nauczania, Mikołaj Michalczyk z kl. IV i Patrycja Rabiega z kl. V.

Florian Taras konkurował w II grupie wiekowej, natomiast Mikołaj i Patrycja w III. W obu grupach była duża konkurencja i rozpiętość klasowa. Słupeckie Spotkania Muzyczne odróżnia od innych konkursów forma nagradzania uczestników. Zamiast I, II i III miejsca komisja najlepszym wykonawcom przyznaje tytuł Laureata i wyróżnienia.

Wszyscy uczniowie z kępińskiej muzycznej zaprezentowali się na wysokim poziomie. W gronie nagrodzonych w tym roku znaleźli się Mikołaj Michalczyk uzyskując tytuł Laureata  i Patrycja Rabiega zdobywając wyróżnienie. Warto podkreślić, że najmłodszy stażem uczestnik w tej grupie jest uczniem kl. II szkoły muzycznej I st. a najstarszy kl. II szkoły muzycznej II st. W sumie w tej kategorii na 15 uczestników komisja nagrodziła tylko czworo młodych akordeonistów w tym Mikołaja i przyznała jedynie dwa wyróżnienia w tym Patrycji.

Serdecznie gratulujemy uczniom, nauczycielowi  i rodzicom oraz życzymy wielu sukcesów podczas kolejnych zmagań konkursowych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.