Uroczyste otwarcie kępińskiej pływalni QARIUM

W dniu 18.12.2018r w godzinach popołudniowych nastąpiło uroczyste otwarcie kępińskiej pływalni Qarium. Przed obiektem zgromadziło się ponad 100 zaproszonych gości mających zaszczyt uczestniczyć w tej uroczystości.

 

Po przywitaniu zgromadzonych, wśród  których m.in. byli : wicepremier Jarosław Gowin, wiceminister Andżelika Możdżanowska, ks.biskup Edward Janiak, senator Andrzej Wojtyła, poseł Bożena Henczyca, poseł Jan Mosiński, poseł Jerzy Kozłowski, wicemarszałek Krzysztof Grabowski, starosta kępiński Robert Kieruzal,  radni powiatowi i gminni  oraz projektanci,  wykonawcy,  inspektorzy nadzoru, media i wiele innych osób, głos zabrał Burmistrz Piotr Psikus.

Oficjalne otwarcie kępińskiej pływalni QARIUM

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Wtorek, 18 grudnia 2018

Piotr Psikus w swym krótkim wystąpieniu przypomniał, iż na budowę i oddanie takiego obiektu mieszkańcy czekali 20 lat, ponieważ już wtedy rozpoczęła się dyskusja o potrzebie powstania takiego obiektu. Burmistrz podziękował wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego obiektu oraz wszystkim obecnym za przybycie na tę uroczystość.

Prowadzący dzisiejszą uroczystość zaprosił do przecięcia symbolistycznej wstęgi  a następnie obiekt poświęcił ks. biskup Edward Janiak Ordynariusz Diecezji Kaliskiej.

Otwarcie QARIUM

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Wtorek, 18 grudnia 2018

Kolejna część uroczystości odbyła się już wewnątrz tego pięknego obiektu, o którego budowie i zasobach opowiedziała pani  Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska  prezes  sp. Projekt Kępno, po czym  nastąpiły kolejne wystąpienia gospodarzy i zaproszonych gości. Szereg gratulacji i podziękowań.

Wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że życzyłby sobie, aby tak jak Kępno wyglądała cała Polska i była krajem  ludzi pracowitych, przedsiębiorczych, gratulując wielu sukcesów burmistrzowi i mieszkańcom podsumowując krótko swą wizytę.

Zdaniem pana premiera ten obiekt  jest imponującą inwestycją i to jest prawdziwe święto sportu i rekreacji nie tylko dla mieszkańców Kępna, ale mieszkańców wielu okolicznikowych miejscowości, którzy będą korzystać z pływalni. Jednocześnie korzystając z okazji i tego okresu przedświątecznego złożył wszystkim najserdeczniejsze świąteczne życzenia w imieniu premiera Morawieckiego i całego rządu.

Częścią artystyczną uroczystości był pokaz pływania synchronicznego w wykonaniu zawodniczek poznańskiego klubu.

Otwarcie Qarium Kępno – pokaz pływania synchronicznego

Otwarcie Qarium Kępno – pokaz pływania synchronicznego

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Wtorek, 18 grudnia 2018

Szczegóły tej pięknej uroczystości możecie Państwo zobaczyć na załączonych filmach i fotografiach.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.