Wieruszowscy dzielnicowi uratowali niedoszłego samobójcę

 

 

Dzięki czujności i zdecydowanej reakcji wieruszowskich policjantów uratowano 26 – latka, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna chwilę wcześniej telefonicznie pożegnał się z rodziną.

27 grudnia 2018 roku tuż przed godziną 22:00 dyżurny wieruszowskiej komendy został poinformowany o mężczyźnie, który zamierza popełnić samobójstwo. Z telefonicznej relacji mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego wynikało, że jej 26 – letni brat chwilę wcześniej telefonicznie pożegnał się z nią i wyszedł z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Na pomoc desperatowi pośpieszyli dzielnicowi, którzy w Wieruszowie oraz w Mirkowie w gminie Wieruszów bardzo szybko nawiązali kontakt z jego rodziną. Dobra znajomość rejonu oraz kontakt telefoniczny z 26 – latkiem, pozwoliły policjantom na wytypowanie miejsca jego pobytu. Chwilę później funkcjonariusze na polnej drodze na obrzeżach miasta odnaleźli mężczyznę. Wieruszowianin był wyczerpany i podczas rozmowy z dzielnicowymi przyznał, że jest w złej kondycji psychofizycznej. Jak się również okazało mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Konsekwentna postawa policjantów sprawiła, że 26 – latek został oddany pod opiekę lekarzy.

Apelujemy, by nikt nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Informujmy o każdej zauważonej niepokojącej sytuacji. Pamiętajmy, że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

KPP Wieruszow

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.