Wypadek drogowy w Parcicach

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Parcicach, w powiecie wieruszowskim. W wyniku wypadku czołowo zderzyły się dwa pojazdy. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do wypadku drogowego doszło 10 grudnia 2018 roku około godziny 6:30 na skrzyżowaniu ulic Piaskowej z drogą powiatową relacji Bolesławiec – Czastary. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący vw passatem, 23 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego jadąc od Bolesławca, podczas skrętu w lewo w ulicę Piaskową, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu z przeciwka od miejscowości Czastary 28 – letniemu kierującemu audi. W wyniku wymuszenia pierwszeństwa przejazdu doszło do czołowego zderzenia obu pojazdów.

Dwoje pasażerów passata oraz kierujący audi z obrażeniami ciała zostali zabrani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kierujący passatem 23 – latek w wyniku wypadku nie został poszkodowany. Znacznemu uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w wypadku. Jak ustalili policjanci na miejscu tego zdarzenia, kierowcy obu pojazdów w chwili wypadku byli trzeźwi. Dokładne okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W trosce o bezpieczeństwo na drodze policja apeluje :

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze o zachowaniu bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami.

Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Parcice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.