Zakończenie projektu ATUT

9 grudnia w kępińskim kinie odbyło się podsumowaniu projektu pt. „A TU (T) Polska właśnie …Niepodległa Nasza.

 

 

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w Konkursie „Na 100 Niepodległa”
Projekt realizowany był przez Uczniowski Klub Sportowy UKS ATUT przy współpracy Kępińskiego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Centrum Kultury w Bolesławcu. Koordynatorem projektu była Elwira Wielgosz.

Celem projektu pt. „A TU (T) Polska właśnie …Niepodległa Nasza była przede wszystkim integracja wielopokoleniowa oraz zwiększenie wiedzy historycznej na temat Polski i jej ostatnich 100 lat. Pokazanie naszej tradycji narodowej i kultury oraz zainteresowanie młodych ludzi naszą historią poprzez ciekawe warsztaty historyczne.

Poznanie jak bogate jest dziedzictwo narodowe w postaci nauki tańców Polskich oraz zaangażowanie różnych grup społecznych od dzieci i młodzieży poprzez ich rodziców i całe rodziny aż po starsze pokolenie. W ramach projektu odbyło się wiele warsztatów historycznych prowadzonych przez wybitnego historyka Piotra Zawadę m.in. w Kępnie , Bolesławcu, Byczynie, Goli oraz Chróścinie.

Dzięki przychylności właścicieli gospodarstwa agroturystycznego w Chróścinie Bocianie Gniazdo uczestnicy wzięli również udział w ognisku. Odbył się cykl warsztatów z tańców ludowych prowadzonych przez Pawła Wielgosza oraz Sławomira Machno. Zostały również zakupione stroje. Został przeprowadzony konkurs plastyczny pod czujnym okiem Janiny Habelskiej.

Celem konkursu plastycznego była wielopokoleniowa integracja poprzez rodzinne wykonanie pracy obrazującej 100 lat niepodległej Polski. Prace wykonane były w 3 kategoriach wiekowych:

Kategoria Przedszkola
Wyróżnienie: Marcel Markiewicz oraz Matylda Noga
3 miejsce: Lena Rybicka
2 miejsce: Aleksandra Stryjak
1 miejsce: Zofia Mucha

Kategoria : klasy 1-4
Wyróżnienie: Wojciech Szukała
3 miejsce: Lena Kałuża
2 miejsce: Bartosz Janas
1 miejsce: Jakub Rataj

Kategoria: 5 klasa i więcej
Wyróżnienie: Krzysztof Napierała oraz Martyna Grzegorek
3 miejsce: Dominik Hołoś
2 miejsce: Wiktoria Kania
1 miejsce: Daria Dobrzyńska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.