ZSR w Lututowie na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. odbyła się w Poznaniu Narodowa Wystawa Rolnicza zorganizowana z inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

 

Na Wystawie gościło ponad 200 wystawców, a wśród nich Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie. Na stoisku szkoły została przedstawiona oferta edukacyjna oraz zaprezentowane bogactwo materialne i niematerialne naszego regionu.

30 listopada 2018 r. uroczystego otwarcia Wystawy dokonał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawcy prezentowali osiągnięcia polskiego rolnictwa i promowali tradycyjną polską żywność.

W jednym z pawilonów prezentowały się szkoły rolnicze zarządzane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a wśród nich Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie, który od 1 stycznia 2018 roku należy do sieci szkół ministerialnych.

Na stoisku ZSR można było zapoznać się nie tylko z ofertą edukacyjną szkoły, ale także poznać bogactwo regionu Ziemi Wieluńskiej, a przy tym zasmakować wyrobów regionalnych producentów żywności pochodzenia rolniczego zaprzyjaźnionych ze szkołą. Produkty cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko znikały z talerzy zyskując wielu fanów wyśmienitego smaku.

Wszystkim firmom za udostępnione produkty serdecznie dziękujemy, a są to:
• Masarnia Brzozowiec
• Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu
• Piekarnia i Wyroby Cukiernicze Z. Obała & Cz. Mielczarek

Naszą szkołę godnie reprezentowali: dyrektor Robert Majchrowicz wraz z nauczycielami Jolantą Nowak, Agnieszką Szewczyk, Grzegorzem Zadką i Wojciechem Baranowskim. Za uczestnictwo w Wystawie szkoła otrzymała pamiątkowy dyplom, wręczony delegacji ZSR przez wiceministra rolnictwa i rozwoju wsi Rafała Romanowskiego.

Wystawa pozwoliła nam zapoznać się z ofertą innych szkół rolniczych, wymienić doświadczeniami a także nawiązać kontakty z różnymi instytucjami specjalizującymi się w działalności rolniczej, dzięki czemu będziemy mogli ubogacić zajęcia poszerzając wiedzę i horyzonty przyszłego rolnika.

Agnieszka Szewczyk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.