Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 – ponad 200 wydarzeń w woj. łódzkim

„Działajmy razem!” – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzony będzie 5 lutego.

 

Chodzi o zwrócenie uwagi na potrzebę współpracy rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów w zapewnieniu dzieciom i młodzieży bezpieczeństwa online.

W województwie łódzkim lokalne placówki oświatowe i kulturalne przygotowały ponad 200 inicjatyw związanych z DBI a województwie wielkopolskim ponad 260.

Działania lokalnych ośrodków edukacyjnych są ważnym elementem obchodów DBI. Organizatorzy zachęcają szkoły, biblioteki, domy kultury, organizacje pozarządowe, ale także firmy i osoby prywatne do organizowania ciekawych wydarzeń na rzecz bezpiecznego korzystania z sieci przez młodych internautów. Podejmowane inicjatywy (np. warsztaty, konkursy, happeningi) nie muszą ograniczać się do Dnia Bezpiecznego Internetu – mogą być organizowane przez cały luty.

Lokalne inicjatywy DBI można zgłaszać na stronie www.dbi.pl. Ich organizatorzy otrzymują pakiet materiałów edukacyjnych i promocyjnych oraz zaświadczenie potwierdzające udział w akcji. Na placówki, które zorganizują najciekawsze imprezy, czekają nagrody ufundowane przy wsparciu Fundacji Orange – głównego partnera wydarzenia, oraz firmę Multimedia w Szkole i Bank of Scotland.

Dzień Bezpiecznego Internetu jest organizowany od 2005 r. w Polsce przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), tworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, które realizują unijny program „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange, partnerami DBI 2019 są Facebook Polska oraz Google Polska.

Dla placówek które zgłoszą zamiar organizacji lokalnych działań z okazji DBI przygotowane zostały pakiety materiałów edukacyjnych i promocyjnych pomocnych w organizacji obchodów, a także elektroniczne zaświadczenie potwierdzające wzięcie udziału w akcji.

Jak co roku zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą inicjatywę z okazji DBI. Warunkiem wzięcia w nim udziału jest  zarejestrowanie inicjatywy poprzez elektroniczny formularz na podstronie DBI.pl do końca lutego 2019r., a następnie do końca marca 2019 r. przesłanie sprawozdania ze zorganizowanej akcji. Do wygrania atrakcyjne nagrody przekazane przez Fundację Orange oraz Multmedia w Szkole. Formularz na sprawozdania będzie udostępniony w późniejszym terminie.

Dotychczas w akcji zgłosiły udział tylko trzy  placówki z terenu powiatu wieruszowskie-

-Czastary
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Czastarach
-Lututów
Szkoła Podstawowa im. Powstańców 1863r. w Lututowie
-Łubnice
Zespół Szkół im. Armii gen. Andersa w Łubnicach

oraz  2  z terenu powiatu kępińskiego

-Laski
Zespół Szkół w Laskach
-Trzcinica
Zespół Szkół w Trzcinicy

Regulamin konkursu na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego
Internetu 2019
https://www.saferinternet.pl/pobierzp.php?nr=1&id=421

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

  1. jaki pisze:

    Jako że tu temat internetowy, to podpowiem Wam, że redakcja powinna wykorzystać błąd konkurencyjnej gazety, (która sama strzela sobie w kolano) i „uwolnić” komentarze, publikując je natychmiast po wpisaniu przez komentującego, a nie po cenzurze za kilka godzin. Sądzę, że piszący sporo o problemach miasta mogliby się tu przeprowadzić i da to „napęd” do odwiedzin.

    • Naczelny pisze:

      Włączymy taką możliwość, ale jeżeli będą pojawiać się wulgaryzmy, nieuzasadnione ataki na redakcje i inne osoby, groźby itp. komentarze będą usuwane.