Kręci ich bezpieczeństwo w całym roku… i na stoku

Policjant z wieruszowskiej komendy Policji spotkał się z uczniami Zespołu Szkół im. Armii Gen. Andersa w Łubnicach. Spotkania przebiegły pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Podczas prelekcji zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo zabaw zimowych i nie tylko.

Spotkania przebiegły w dwóch grupach wiekowych 10 stycznia br. W grupie przedszkolnej i młodszych klas szkoły podstawowej milusińscy z zaciekawieniem wysłuchali informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa w miejscach publicznych i miejscu zamieszkania oraz umiejętności zachowania się i reakcji w sytuacjach zagrożenia.

Młodzieży z starszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawiono informacje na temat środków narkotycznych i odurzających między innymi tzw. „dopalaczy”, uzależnień, przemocy, „cyberzagrożeń” oraz także bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ważnej roli elementów odblaskowych dających bezpieczeństwo pieszym.

Podczas spotkań szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne organizowanie zabaw zimowych m.in.bezpieczeństwa narciarzy i snowboardzistów oraz na temat odpowiedzialności prawnej obowiązującej na stokach.

Dzieci i młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach i równie chętnie zadawała pytania oraz dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa.

Spotkania przebiegły w ramach kampanii MSWiA pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łubnice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kręci ich bezpieczeństwo w całym roku… i na stoku

  1. Nikodem pisze:

    mam ochote kupic krede i na pewnych drzwiach w pewnym urzędzie przed gabinetem pewnej osoby napisać A+B+W 🙂 😉 🙂