Orszak Trzech Króli w Lututowie

6 stycznia co roku upamiętniamy trzech mędrców przybyłych ze Wschodu, którzy zmierzali do Betlejem aby oddać hołd nowo narodzonemu Jezusowi. Ten dzień, nazywany także Świętem Objawienia Pańskiego, zamyka cykl świąteczny Bożego Narodzenia.

Zgodnie z tradycją na ulicach wielu miejscowości w Polsce i po raz pierwszy w Lututowie odbyły się uliczne jasełka, które przypominają nam historię narodzin Chrystusa. Orszakowi przewodzili Trzej Królowie w osobach pan Marek Pikuła Wójt Gminy Lututów, ks. Waldemar Gruszka, proboszcz parafii w Lututowie oraz Przewodniczący Rady Gminy w Lututowie pan Marek Zgadzaj którzy zmierzali do stajenki, by oddać pokłon Dzieciątku.

Po Eucharystii pochód przeszedł ulicami Lututowa do Gminnego Ośrodka Kultury, w którym odbyło się przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej filii w Niemojewie oraz występ taneczny uczniów Szkoły Podstawowej w Lututowie. Wydarzenie to cieszyło się wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców , którzy chętnie przyłączyli się do radosnego pochodu.
Na zakończenie wydarzenia dla uczestników pochodu został przygotowany ciepły posiłek.
Dziękujemy bardzo osobą które zaangażowały się aby pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia.

Grzegorz Prygiel

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.