Orszak Trzech Króli w Wieruszowie

W uroczystość Objawienia Pańskiego po raz szósty ulicami Wieruszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Tegoroczne kolędowanie w królewskim orszaku odbywało się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”.

 

OTK to barwny pochód z udziałem publiczności, zawierający sceny z dawnych misteriów Bożego Narodzenia – obrazujący pielgrzymowanie Trzech Króli do betlejemskiego żłóbka. Królowie ze swoimi orszakami wyruszają z kościołów naszego miasta, by spotkać się przy moście na Prośnie i dalej wspólnie wejść na Rynek i pod bibliotekę, gdzie  jest szopka. Dzieci przebrały się za aniołki i pasterzy, młodzież za rycerzy i dworki, dorośli za kolędników, aby wziąć udział w jasełkach bożonarodzeniowych.

PK.

Orszak Trzech Króli w Wieruszowie#orszak #OrszakTrzechKróli #orszakwieruszow

Opublikowany przez Piotra Kołodziejczyka Niedziela, 6 stycznia 2019

Ten wpis został opublikowany w kategorii Religia, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Orszak Trzech Króli w Wieruszowie

  1. marea pisze:

    wice rewelacyjnie spełniać się będzie w takich rolach.Mam uwagę do radnych nie nalewa się herbaty na pojemnikiem bo spływa po kubku i szlachetnych rączkach panów nie nie mam pewności czy czyściutkich.Powinno nalewać się poza zbiornikiem z herbatą.Kolejna miastowa gastronomia wystarczyło kilka imprez um czy bossa i juz reklamka leci.Ze tez wy się za to nie weźmiecie.