Parlamentarzyści PiS otworzyli biuro poselsko-senatorskie w Wieruszowie

W dniu 28 stycznia 2019 r. w Wieruszowie nastąpiło otwarcie biura poselsko – senatorskiego mieszczącego się na ulicy Warszawskiej 86A.

 

Pan Marszałek Senatu profesor Michał Seweryński oraz pan poseł Paweł Rychlik na otwarcie biura w Wieruszowie zaprosili ks. Henryka Orszulaka,  przeora o. Piotra Polka lokalnych działaczy PiS oraz lokalne media.

Po przywitaniu zgromadzonych pan poseł w swym wystąpieniu powiedział :

Szanowni Państwo, zdecydowałem się na to, żeby otworzyć biuro poselskie w Wieruszowie, ponieważ jest mi to bardzo bliska ziemia, bardzo znane tereny. Pochodzę z Wielunia, tam też mieszkam, ale Wieruszów i cała Ziemia Wieruszowska, powiat wieruszowski, jest zarówno ze względów historycznych, gospodarczych, rodzinnych z Wieluniem bardzo związany, dlatego też pragnę jako poseł PiS w szczególny sposób również reprezentować właśnie Wieruszów i Ziemię Wieruszowską. Jest to taki jakby ostatni powiat woj. łódzkiego z tej południowo-zachodniej strony, dlatego tym bardziej powinniśmy skupić się na pracy właśnie na tych obrzeżach województwa, żebyśmy z jednej strony tą Łódź doceniali, ale żeby ona również nas doceniała, czyli tę Ziemię Wieruszowską. Pan poseł przedstawił panią Magdalenę Szydło dyrektora biura poselskiego i poprosił o zabranie głosu pana senatora Michała Seweryńskiego.

Pan sentor w swym wystąpieniu m.in. powiedział:

Myślę, że razem z panem posłem Rychlikiem będziemy stanowić tutaj taki dosyć mocny punkt oparcia dla naszej formacji politycznej i punkt zainteresowania dla spraw, którymi żyją ludzie tutaj mieszkający, nie tylko nasi wyborcy ale obywatele tej części Polski, która powinna mieć przecież głos w wielu sprawach.

Zawsze powtarzam, na pytanie dziennikarzy odpowiadam, że nauczyłem się już przez te prawie 7 lat pracy parlamentarnej, że Polska to nie tylko stolica i wielkie miasta, ale także mniejsze miasta, wsie, tam też mieszkają Polacy, którzy mają swój głos. Rzadko jest słyszany, bo daleko od mikrofonów i innych telewizji, ale to jest właśnie nasza rola, żeby ten głos słyszeć, żeby mieć go na uwadze, wtedy kiedy podejmujemy ważne decyzje państwowe.

To jest tak, że parlament jest przedstawicielstwem, władzą państwową. Tam się podejmuje decyzje, tam się ustala prawo, które jest w interesie całego państwa, całego narodu. Czasami niektórzy myślą, że mają swojego posła, swojego senatora, żeby im własne sprawy załatwiał. Teraz już tak demokracja nie funkcjonuje, szlachecka demokracja była na takich zasadach oparta. Nie jest tak, abyśmy nie brali pod uwagę tego co mówi ten lud.

Ludzie którzy nie mogą się wypowiadać na co dzień w telewizji i innych mediach, to my jesteśmy po to, aby ten pogląd przedstawiać i żeby brać pod uwagę aby to miało wpływ na życie na gospodarkę  na ambicje na zamiary tych ludzi na decyzje czy zostać w kraju czy wyjechać. To wszystko jest istotne, my się tego dowiadujemy tu na miejscu w sposób autentyczny nie przekłamany przez żadne manipulacje medialne i to następnie rozpatrujemy na rożnych komisjach a potem na plenarnych posiedzeniach znajduje swój wyraz. Nie mówimy że tak powiedzieli w Wieruszowie czy w Wieluniu, ale mamy w pamięci gdzie rozmawialiśmy o jakiś sprawach.To jest właśnie demokratyczna forma władzy, ma łączyć interesy lokalne z interesami narodowymi.(…)

Będziemy tu zapewne częściej niż to się do tej pory zdążało bo czas, który na czeka jest czasem szczególnym.Nie dlatego, że są wybory, bo to się cyklicznie powtarza, ale dlatego, że jest takie nagromadzenie aktów wyborczych, w czasie których ludzie będą podejmować decyzje. Siła tych pojedynczych kartek wyborczych jest tak wielka, że morze rząd utrzymać albo go obalić. Naszą rolą jest abyśmy mogli utrzymać się u władzy, bo mamy takie przekonanie głębokie razem z posłem Rychlikiem, że nasza formacja polityczna dobrze rządzi Polską.  Jak się spojrzy wstecz przez te kilka lat to widać sporo takich decyzji, które są pożyteczne dla ludzi a przede wszystkim widać zdynamizowanie polityki rodzinnej.(…)

Musimy zrozumieć, że wszyscy jesteśmy za Polskę odpowiedzialni, cokolwiek byśmy nie robili. Trzeba myśleć jednak że to jest służba nie dla jednego człowieka, służba dla naszego narodu dla naszego kraju. Jeżeli takie poczucie będzie wśród nas dominować, panować  nie partykularne interesy to można będzie liczyć na to, że Polska będzie krajem coraz bardziej silnym, przyjaznym dla swoich obywateli i liczącym się na świecie.

Biuro będzie miejscem spotkań, abyśmy mogli o tych wszystkich rzeczach opowiadać – zapewniał marszałek Senatu RP.

Poświęcenia biura działającego na rzecz mieszkańców Wieruszowa i powiatu wieruszowskiego dokonał ks. prał Henryk Orszulak – proboszcza parafii p.w. św. Stanisława B. i M., a asystował mu w tym akcie    o. Piotr Polek – przeor klasztoru OO. Paulinów i proboszcz parafii p.w. Zesłania Ducha Św. w Wieruszowie.

Po uroczystości poświęcenia biura już w luźnej atmosferze dyskutowano o różnych sprawach dotyczących problemów mieszkańców i sytuacji w kraju.

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.