Promocja 4 Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego

Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego
serdecznie zaprasza
dnia 15 stycznia 2019 r.
o godzinie 18.00

 

na promocję 4 Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wykłady autorów tekstów oraz będą rozdawane bezpłatne egzemplarze Rocznika. Publikacja składa się z artykułów o szeroko pojętej tematyce regionalnej.

Czytelnicy w książce znajdą informacje m.in. na temat ikonografii na srebrnych monetach rzymskich ze zbiorów Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego, kępińskiego browarnictwa, Marii Teodor Jana Stanisława Mańkowskiego czy sukcesów i problemów samorządu powiatowego w II Rzeczpospolitej na przykładzie starosty kępińskiego Feliksa Kasprzaka i inne. Serdecznie zachęcamy do lektury tegorocznego numeru!

„Oddawany do rąk czytelników 4 Rocznik Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego jest nie tylko pasjonującą lekturą, ale także próbą wyrywania z zapomnienia własnej przeszłości. To coś więcej niż kolejny numer jeszcze jednego czasopisma. To fragment budowy lokalnej tożsamości, realizowania wielkiej idei „małych ojczyzn”, z których zbudowany ma być nasz świat” – prof. UAM dr hab. Maciej Franz
Egzemplarze będą rozdawane nieodpłatnie aż do wyczerpania nakładu.
MWk

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.