Promocja książki Stanisława Kowalskiego „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do roku 2015”

7 stycznia 2019 r. w kępińskim kinie „Sokolnia” miała miejsce uroczysta promocja książki Stanisława Kowalskiego „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do roku 2015”.

 

Wydarzenie rozpoczęło się filmem o powstaniu publikacji. Osoby zaangażowane w dzieło Pana Kowalskiego  były zaproszone na promocję, ich wypowiedzi były również nagrane i   pokazane w materiale filmowym. Pan Stanisław Kowalski mimo, że nie jest rodowitym kępnianinem przez wiele lat uczył historii w kępińskich szkołach. Jest historykiem i regionalistą. Jak sam powiedział jego zamierzeniem było stworzenie monografii Kępna. Sprawy osobiste przerwały pracę nad książką. Dzieła Kępna opisane przez autora sięgają do roku 2015.
„Dzieje Kępna. Od początku istnienia do roku 2015” stanowią swoiste kompendium wiedzy historycznej o Kępnie, W książce opisane są wydarzenia i postacie, które na trwałe wpisały się w historię miasta i okolicy. Publikacja została wydana w twardej oprawie, wzbogacona fotografiami, z których niektóre w ogóle nie były znane.
Na promocję książki Stanisława Kowalskiego „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do roku 2015” przybyło bardzo wielu kępnian na czele z władzami miasta i gminy, rodzina, osoby zaangażowane w powstanie publikacji oraz lokalne media.

Autor złożył serdeczne podziękowania wszystkim, od których otrzymał pomoc i wsparcie podczas pracy nad książką. A byli to: lokalni historycy, regionaliści i nauczyciele: Grażyna Gatner, Danuta Jerczyńska i Mirosław Łapa oraz recenzentki: Anna Zawalska i Maria Balcerzak. Projekt okładki przygotowała Agata Józefowicz, a oceny wartości merytorycznej dokonała prof. Bożena Górczyńska-Przybyłowicz z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Burmistrz Kępna Piotr Psikus podziękował autorowi oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania tego dzieła.
Jak już wcześniej informowaliśmy książka została przekazana nieodpłatnie do bibliotek i szkół kępińskich, organizacji pozarządowych zajmujących się historią regionu oraz urzędów i instytucji kultury działających na obszarze LSR.

 

Ważną informacją jest to, że publikacja „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do roku 2015” została zamieszczona również w formie elektronicznej na stronie internetowej Gminy Kępno w formie eBooka. Dzięki temu będzie ona dostępna dla wszystkich osób zainteresowanych historią naszego regionu a zwłaszcza młodzieży.
Na wydanie książki Gmina Kępno pozyskała dotację z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objęte PROW na lata 2014-2020 w kwocie 7 000,00 zł. Całkowita wartość zadania wynosi 11 000,00 zł. Książka cieszy się dużym zainteresowaniem. Za pośrednictwom Kępińskiego Ośrodka Kultury dokonano dodruku. „Dzieje Kępna. Od początku istnienia do roku 2015” można było nabyć podczas promocji 7 stycznia w cenie 39 zł. Autor chętnie udzielał informacji, wywiadów i oczywiście autografów, które entuzjastycznie umieszczał na stronach swojej publikacji.

Foto: E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.