Staszic ze „Srebrną Tarczą”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie z satysfakcją informuje, że w rankingu szkół technikalnych opracowanym przez portal edukacyjny Perspektywy (największa i jedyna kompletna baza informacji edukacyjnych), zajęliśmy 10 miejsce w województwie łódzkim, a 122 w rankingu krajowym. Tym samym otrzymaliśmy tytuł honorowy „Srebrnej Tarczy” Szkoły 2019.

Tytuł ten przyznano nam po raz drugi z rzędu.

Z inspiracji dyrektorów i nauczycieli – portal wprowadził dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne o kształcie szkolnych tarcz, będące potwierdzeniem wysokiej jakości pracy tych szkół.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, ambitnych uczniów, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania. Warto się tym sukcesem pochwalić na oficjalnych stronach internetowych szkół, bo tam przecież zaglądają przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów i ich rodzice.

Zgodnie z przyjętym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami, następujące szkoły mają prawo używać w 2019 roku tytułu honorowego „Złotej”, „Srebrnej” i „Brązowej” Szkoły 2019 i związanego z tym graficznego znaku jakości.
Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów.

Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

http://technika.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-technikow-2019-lodzkie

http://technika.perspektywy.pl/2019/ranking/ranking-technikow-2019?strona=3

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Staszic ze „Srebrną Tarczą”

 1. Janek pisze:

  Miło, ze w naszej małej miejscowości jest dobra dzkoła

 2. Oficer pisze:

  Ja bardzo źle wspominam ta szkole, ta pani jest najgorsza dyrektorem jaki był. Pozdrawiam wieprzowina taka ksywe ma wieruszow

  • Uczeń pisze:

   To musiałeś kiblować po kilka lat w każdej klasie żeby poznać przynajmniej 2 dyrektorów…