Baśniowe ferie już za nami

W okresie ferii od 12.02 do 22.02 Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Wieruszowie zorganizowała dla dzieci dwugodzinne spotkania czytelniczo-plastyczne. W tym roku motywem przewodnim naszych spotkań były baśnie.

 

Zaczęliśmy od „Czerwonego kapturka”, który zainspirował dzieci do stworzenia i odegrania własnej wersji tej historii. Kolejny dzień poświęcony był baśni „ O rybaku i złotej rybce”. Tym razem stworzyliśmy jezioro oraz rybki, dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić konkurencję w łowieniu. Następnego dnia omawialiśmy „Calineczkę”, na podstawie której tworzyliśmy kolaże z wycinków z gazet. Na koniec pierwszego tygodnia odwiedził nas teatr „Moralitet” z Krakowa, który przedstawił spektakl profilaktyczno – edukacyjny pt.: ” O krzykliwym skrzaciku i magicznej książce”. Po spektaklu dzieci malowały „ożywające” kolorowanki, które sprawiły im wiele radości.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy baśnią „Brzydkie kaczątko”. Dzieci wykonały dwie prace plastyczne przedstawiające łabędzia. Następny dzień był dniem zagadek. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy, które rywalizowały o lepszy czas w znalezieniu ukrytego skarbu. W środę opowiedzieliśmy sobie również historię kota w butach i wykonaliśmy jego postać. W przedostatni dzień feriowych zajęć nie mogło zabraknąć „Pinokia”. Ta znana i lubiana baśń zainspirowała nas do zrobienia sobie długich nosów, bo czy ktoś z nas kiedyś nie skłamał?

Następnie wcieliliśmy się w rolę Geppetta i może nie z drewna ale z plasteliny stworzyliśmy własnego Pinokia. Ostatni dzień ferii spędziliśmy z „Kopciuszkiem”. Zorganizowaliśmy bal z przebraniami, tańcami oraz poczęstunkiem. Na pożegnanie dzieciom zostały rozdane dyplomy.

Cieszymy się, że zajęcia umiliły dzieciom wolny czas. Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkania wszystkich, którzy mają ochotę na dobrą zabawę.
MGBP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments