,,Czy babcia z dziadkiem są czarodziejami?’’

Dnia 31.01.2019 r. w Szkole Podstawowej w Opatowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka połączona z balem karnawałowym.

 

 

Na wstępie pani dyrektor Maria Haziak przywitała i złożyła życzenia licznie przybyłym gościom, następnie przekazała głos uczniom. Jako pierwsi zaprezentowali się pierwszoklasiści w inscenizacji pt.  ,,Czy babcia z dziadkiem są czarodziejami’’.

Swój występ zakończyli  piękną piosenką i  niespodzianką-prezentacją zdjęć dziadków z wnukami. Najmłodsza grupa aktorów,  ,,Słoneczka’’  rozbawiła   publiczność  do łez wykonując  humorystyczną inscenizację muzyczną  zatytułowaną ,,Babuszki’’ za co nagrodzono ich owacjami.

Pozostawiając w wesołym nastroju, drugoklasiści zaprezentowali w humorystyczny sposób ,, Rzepkę’’ J. Tuwima. Wszystkie grupy w przepięknych strojach popisywały się umiejętnościami tanecznymi  w poleczce, chach-y, tańcach nowoczesnych. Uroczystość zakończył występ tańczących Śnieżynek , który wzruszył nasze babcie do łez.

Goście zostali zaproszeni do specjalnie przygotowanej kawiarenki. Mogli skosztować przepysznych wypieków przygotowanych przez rodziców. Po występie dzieci udały się na poczęstunek a babcie i dziadkowie na kawę i herbatę przy dekoracyjnie przygotowanych stolikach.

Następnie odbył się Bal Karnawałowy prowadzony przez wodzireja Bartka. Po uroczystości wychowawcy i dzieci zebrali gromkie brawa oraz mnóstwo podziękowań. Występ przygotowany został z ogromnym zaangażowaniem ze strony dzieci, wychowawców klas młodszych oraz Rady Rodziców, dlatego słowa uznania były dla nich tak ważne i budujące.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Opatów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.