Halowe Mistrzostwa Polski U 18 i U 20 w Toruniu

Bardzo dobry występ zawodników UMLKS START Wieruszów w Halowych Mistrzostwach Polski U 18 i U 20 w Toruniu.

W dniu 07- 09.02.2019r. w Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów U18 i U 20.

W zawodach wystartowało dwóch zawodników Uczniowskiego Międzyszkolnego Ludowego Klubu  Sportowego  START w Wieruszowie, Krzysztof Kędzia i Jakub Szczepaniak.

Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych – trzech konkurencjach

W kategorii U 18 startował Jakub Szczepaniak. Jakub startował w biegu na dystansie 300m gdzie po wygraniu swojego przedbiegu wynikiem 35:53(rekord życiowy). Z czwartym wynikiem rankingu awansował do finału A (6 pierwszych zawodników zawodów).

W mistrzostwach Polski U 18 w biegu na 300m w 7 przedbiegach w sumie startowało 38 najlepszych zawodników w kraju.

W  dniu następnym w Finale A  wynikiem 35:47( rekord życiowy) Jakub uplasował się na wysokim czwartym miejscu w Polsce.

W kategorii U 20 natomiast startował Krzysztof Kędzia. Krzysztof startował w biegu na dystansie 60 m i w biegu na dystansie 200m.

Na dystanse 60m w swoim przedbiegu Krzysztof wynikiem  7,24 (rekord życiowy) zajął 6 miejsce co w konsekwencji dało mu 24 pozycje w Polsce (na 35 zawodników w 7 eliminacjach ).

Na dystansie  200m Krzysztof w swoim przedbiegu wynikiem 23,14( rekord życiowy) zajął 4 miejsce co w konsekwencji dało mu 16 pozycje w Polsce ( na 32 zawodników w 6 eliminacjach).

Start naszych zawodników możemy zaliczyć do udanych. Zarówno Jakub jak i Krzysztof poprawili swe wyniki życiowe co świadczy o dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym.

Zawodnicy UMLKS START Wieruszów w roku 2018 trenowali w ramach programów sportowych współfinansowanych przez Gminę Wieruszów i Powiat Wieruszowski.

Wyjazd naszych zawodników na Mistrzostwa Polski został sfinansowany z programu „ Znajdź swój własny sport „ współfinansowanego przez Powiat Wieruszowski.

Trener Jarosław Urbaniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów, Z kraju. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.