Kępińscy funkcjonariusze znów najlepsi

W minioną sobotę, 9 lutego, rozegrany został XV jubileuszowy Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego. Jak w roku ubiegłym, kępińska drużyna wywalczyła najwyższe miejsce na podium.

 

Już piętnasty raz spotkali się reprezentanci komend województw: wielkopolskiego, opolskiego, dolnośląskiego i łódzkiego, by stoczyć piłkarskie zmagania o Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego. W walce o tytuł najlepszej drużyny w halowej piłce nożnej stanęło 6 komend: KPP Kępno, KPP Ostrzeszów, KPP Namysłów, KPP Wieruszów, KPP Oleśnica i KPP Kluczbork. Zmagania na boisku były bardzo zacięte, ale od pierwszych minut prym na boisku wiodła nasza drużyna, która do samego końca nie pozwoliła odebrać sobie prowadzenia. Kępno zwyciężyło w każdym z rozgrywanych meczy, pewnie pokonując najpierw Ostrzeszów (3:1), a potem Namysłów (6:1). Miejsce w finale wywalczyli sobie także funkcjonariusze z Kluczborka, którzy w meczach grupowych wygrali z Wieruszowem (1:0) oraz zremisowali z drużyną z Oleśnicy (0:0).

Mecz finałowy zakończył się wynikiem 4:2 dla Kępna i to właśnie kępińska drużyna zdobyła tegoroczny Puchar Starosty Powiatu Kępińskiego. Zacięte zmagania odbyły się także o miejsce III. W tym meczu Ostrzeszów pewnie pokonał Wieruszów wynikiem 5:1.

Ostateczna klasyfikacja:
I miejsce – KPP Kępno
II miejsce – KPP Kluczbork
III miejsce – KPP Ostrzeszów
IV miejsce – KPP Wieruszów
V miejsce – KPP Oleśnica
VI miejsce – KPP Namysłów

W uroczystym zakończeniu XV jubileuszowego turnieju Piłki Nożnej Halowej Komend Powiatowych Policji udział wziął starosta powiatu kępińskiego Robert Kieruzal, który pogratulował zawodnikom postawy fair play, sportowej aktywności i wspaniałego pomysłu na integrację. Zaprosił także policjantów na kolejne XVI zmagania piłkarskie w przyszłym roku.

Następnie wręczone zostały puchary i dyplomy dla najlepszych drużyn, oraz wyróżnienia dla najlepszych zawodników.
Puchar dla Najlepszego zawodnika Turnieju trafił w ręce Damiana Michalskiego z KPP Ostrzeszów, który jednocześnie okazał się najlepszym strzelcem turnieju zdobywając aż 4 bramki.

Puchar dla najlepszego bramkarza ufundowany przez Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów trafił w ręce naszego oficera dyżurnego Andrzeja Sułkowskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.