Konferencja posła Piotra Polaka

Nowa „piątka” PiS to propozycja dla Polaków skierowana przez rząd premiera Mateusza Morawieckiego i rządzącą partię. Założenia „piątki”, w towarzystwie radnych Rady Powiatu z ramienia PiS, przedstawił poseł Piotr Polak podczas konferencji prasowej w biurze poselskim w Wieruszowie.

Dzięki dobrej polityce rządu udało się wypracować i zabezpieczyć w budżecie państwa stosowne środki – środki znaczące, w wysokości około 40 mld zł., które będą redystrybuowane bezpośrednio do tych, którzy z tych środków powinni w jak największej ilości skorzystać – powiedział poseł Polak.

Punkt pierwszy – Rodzina

To nic innego jak rozszerzenie programu 500+. Kolejne 500 zł trafi do polskich rodzin dla każdego dziecka bez kryterium dochodowego. Pieniądze mają być wypłacane już od lipca tego roku. Do tej pory na pierwsze dziecko przysługiwało 500 zł, jeśli miesięczny dochód rodziny nie przekraczał 800 zł lub 1200 zł jeśli w rodzinie było dziecko niepełnosprawne.

Drugi punkt – „Trzynastka”

Jest to nowe, dodatkowe świadczenie emerytalne w wysokości najniższego świadczenia emerytalnego, czyli 1100 zł. Te środki trafią do emerytów już w maju 2019 r. Tak zwana „trzynastka” będzie wypłacana każdorazowo jeden raz w roku. Jest forma pomocy osobom starszym i słabszym.

Punkt trzeci – Młodzi

Kolejna propozycja jest skierowana do ludzi młodych. Do 26. roku życia podatek dochodowy od wynagrodzenia, czyli PIT 37 w wysokości 0 %.

Punkt czwarty – Praca

Chodzi tutaj o obniżenie kosztów pracy poprzez dwukrotne podniesienie kosztu uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT dla wszystkich pracujących.

Punkt piąty – Infrastruktura

To przywrócenie połączeń autobusowych pomiędzy powiatami i gminami. Jest to istotny temat dla młodzieży szkolnej, która korzysta głównie z połączeń autobusowych.

Po przedstawieniu nowego programu poseł Piotr Polak krótko podsumował spotkanie – Pięć nowych punktów, pięć istotnych tematów, których rząd Prawa i Sprawiedliwości podejmie się realizacji jeszcze w tym roku. Jesteśmy partią wiarygodną. Tylko przypomnę, że podczas ostatniej kampanii w roku 2015 przyjęliśmy pakiet zobowiązań do realizacji w tej kadencji. Przez 3,5 roku naszych rządów możemy z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że z tych założeń wywiązaliśmy się.

pwr
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments