Kronika policyjna KPP w Kępnie

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z naszego powiatu.

W poniedziałek 28 stycznia br. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie około godziny 15:30 udali się do Mikorzyna. Z informacji jaką otrzymali od dyżurnego kępińskiej jednostki po miejscowości miał jeździć pojazd, którego kierujący mógł być nietrzeźwy.

 

Funkcjonariuszom udało się zatrzymać wskazane auto. Kierującego VW , 44-letniego mieszkańca naszego powiatu poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wydmuchał blisko 3 promile.

Następnego dnia we wtorek (29.01.2019) około godziny 6:30 w miejscowości Jankowy doszło do kolizji w której sprawca zdarzenia jechał na podwójnym gazie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący fordem, 64-letni mieszkaniec Kępna jadąc w kierunku Baranowa zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z prawidłowo jadącą audi, którą kierował 29-letni mieszkaniec gminy Trzcinica. Kępnianin w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu.
03 lutego 2019 około godziny 08:20 Policjanci z Posterunku Policji z Trzcinicy zatrzymali w Laskach nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, 47-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował oplem mając w organizmie ponad 2,3 promile.
Tego samego dnia około godziny12.30 policjant Rewiru Dzielnicowego udał się do Myjomic, gdzie kierujący VW, 68-letni mieszkaniec naszego powiatu nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu. Od mężczyzny była wyczuwalna woń alkoholu, nie poddał się On jednak badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z powyższym mężczyźnie pobrano krew do badań w celu ustalenia stanu trzeźwości.

Dzisiaj w nocy tj. z niedzieli na poniedziałek około godziny 01.20 funkcjonariusze kępińskiej policji zatrzymali do kontroli pojazd marki renault. Jak się okazało w trakcie kontroli, kierujący, 27-letni obywatel Ukrainy także kierował pojazdem na podwójnym gazie. W wydychanym powietrzu mężczyzna miał blisko 1,5 promila. Kierujący został zatrzymany w policyjnym areszcie gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości.

Pamiętajmy, kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu stanowi wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny. Natomiast prowadzący pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości popełnia przestępstwo, za które grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. W obu tych przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów.
Pomijając odpowiedzialność karną, jaką poniesie „pijany” kierowca, należy podkreślić, że stanowi on poważne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Alkohol w znaczny sposób zaburza właściwe widzenie i obniża sprawność psychomotoryczną osób go spożywających. Dlatego nietrzeźwy kierowca stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo na drodze.
Pamiętajmy, nigdy nie prowadź pojazdu po alkoholu i nie wsiadaj do samochodu z nietrzeźwym kierowcą. Każde podejrzane zachowanie kierowcy, który porusza się drogą i może stwarzać zagrożenie należy natychmiast zgłosić odpowiednim służbom.

Zatrzymany za przekroczenie prędkości.
W sobotę 2 lutego funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Kępna zatrzymali podczas pomiaru prędkości w Mikorzynie, kierującego, który przekroczył dozwolona prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Miejsce w którym skontrolowano kierującego zostało wskazane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako miejsce w którym notorycznie dochodzi do przekroczeń prędkości. 44-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrzeszowskiego zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie grozi mu teraz grzywna w wysokości do 500 złotych, 10 punktów karnych oraz zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące.

28 stycznia 2019 roku w Kępnie na wysokości wyjazdu z Mc Donald na drogę wojewódzką 482 doszło do kolizji z udziałem 2 pojazdów. Kierująca seatem, 32-letnia mieszkanka naszego powiatu nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu peugeotowi, którym jechał 23-letni mieszkaniec także naszego powiatu. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawczynię ukarano mandatem karnym.

W sobotę 2 lutego patrol Wydziału Ruchu Drogowego pojechał na drogę ekspresową S8 gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch VW. Pierwszym kierował 26-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, drugim natomiast 21-letni mieszkaniec Oleśnicy. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu i niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Kierowcy byli trzeźwi. W związku z tym, iż na podstawie zastanych śladów oraz relacji uczestników zdarzenia nie było możliwości jednoznacznego ustalenia sprawcy kolizji sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

3 stycznia br w Kępnie na ul. Wrocławskiej doszło do zderzenia audi z bmw. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia ustalili, że sprawcą był 19-letni mieszkaniec Kępna, który jadąc audi nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu 38-letniemu mieszkańcowi naszego powiatu. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawcę kolizji ukarano mandatem karnym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.