Kronika strażacka

Od dnia 04.02.2019 r. do dnia 10.02.2019 r. Państwowa Straż Pożarna odnotowała 15 zdarzeń.

 
 

W dniach 04 i 05.02.2019 strażacy z KP PSP w Wieruszowie oraz strażacy z OSP wyjeżdżali aż do 9-ciu zdarzeń, które spowodowane były intensywnymi opadami śniegu i zaleganiem konarów drzew rosnących przy drogach.

W dniu 04.02.2019 o godz. 15.33 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o wypadku trzech samochodów osobowych w miejscowości Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp straży OSP Wieruszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano trzy samochody osobowe po kolizji drogowej. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu źródła napięcia w pojeździe oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

W dniu 08.02.2019 SKKP PSP w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym w gm. Wieruszów droga relacji Klatka – Krajanka. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp straży OSP Krajanka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy znajdujący się w rowie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz rozłączeniu źródła napięcia w pojeździe. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przejął osobę poszkodowaną, która została zabrana do pobliskiego szpitala.

Pozostałe zdarzenia, do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej to między innymi neutralizacja plam ropopochodnych oraz pożary sadzy w przewodach kominowych.

kpt. Mirosław Muszalski
Zastępca D-cy JRG w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.