Oświadczenie posła Mosińskiego w sprawie szpitala w Kępnie

W nawiązaniu do mojej, ostatniej, konferencji prasowej podczas której poinformowałem mieszkańców Kępna i powiatu kępińskiego o sytuacji dotyczącej Szpitala Powiatowego w Kępnie i korespondencji Starosty Kępińskiego, który zwrócił się do Premiera M. Morawieckiego z wnioskiem o odstąpienie finansowania SPZOZ w ramach tzw. sieci szpitali i ryczałtowych płatności na kontrakty i przywrócenie poprzedniego systemu finansowania placówki, zgodnie z zapowiedzią, poprosiłem Szanownych Państwa parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości oraz Panią poseł A. Możdżanowską (poseł niezrzeszoną) o spotkanie u Starosty Kępińskiego celem omówienia zaistniałej sytuacji.

Zaproponowałem, aby w tych rozmowach uczestniczył dotychczasowy dyrektor SPZOZ Pan Jakub Krawczyk. Zapraszając do tego spotkania, kierowałem się głęboką troską o dalsze funkcjonowanie placówki, a przede wszystkim o zdrowie i życie mieszkańców Kępna i powiatu kępińskiego i obecnych pacjentów szpitala.

Muszę przyznać, że propozycja Pana Starosty Kępińskiego dotycząca wyłączenia SPZOZ w Kępnie z tzw. sieci szpitali jest dla mnie pomysłem chyba nie do końca przemyślanym, gdyż trudno wyobrazić sobie jak miałaby wyglądać działalność szpitala w nowej rzeczywistości. Nie przesądzając o tym czy wizja poprawy sytuacji w SPZOZ nakreślona przez Pana Starostę jest dobra czy zła, należy podjąć wspólne działania celem zdiagnozowania obecnej sytuacji począwszy od poprzednich władz samorządowych i politycznych w powiecie kępińskie, a także byłego kierownictwa szpitala.

Dlatego też ze względu na ważność sprawy zaproponowałem, aby spotkanie odbyło się 18 lutego (poniedziałek), o godz. 11.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Jan Mosiński
Poseł na Sejm RP,
Sekretarz Stanu
w Komisji ds. Reprywatyzacji Nieruchomości Warszawskich

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Oświadczenie posła Mosińskiego w sprawie szpitala w Kępnie

  1. Anonim pisze:

    A ja myślę że pan Starosta zanim podjął decyzję czy też przedstawił zamysł na pewno z osobami kompetentnymi przeanalizował wszystkie za i przeciw. Wsparcie dla pana Starosty przydałoby się od parlamentarzystów .