The Gentlemen, koncert przeciwko nienawiści !

Zapraszamy 8.02, w piątek o godzinie 21:00 do Wieruszowskiego Domu Kultury na koncert zespołu The Gentlemen.

 

Chcemy symbolicznie dołączyć do akcji „artyści przeciwko nienawiści”. Muzyka łączy i integruje, a jedyną jej granica jest nasza wrażliwość.
Na stronie zespołu czytamy;

Kochani!
Zapewne jest Wam wiadome, co stało się w ostatnich dniach w Gdańsku. Incydent spowodowany nienawiścią do drugiego człowieka. Nienawiścią tak dużą, że jedna osoba zabiła drugą, tym samym odbierając dzieciom kochanego tatę, a żonie męża.
I tu pojawia się pytanie: Czy naprawdę ludzie mimo różnych poglądów nie potrafią się jednoczyć, szanować, tylko muszą się tak bardzo nienawidzić i toczyć wojny między sobą?

Wiemy, zmiana świata na lepsze jest trudnym zadaniem, ale zawsze warto próbować. Zatem powiedzmy razem głośne i wyraźne NIE dla nienawiści, a TAK dla miłości i poszanowania!


Dlatego wraz z Wieruszowskim Domem Kultury zdecydowaliśmy, że koncert, który zagramy 8.02 w Wieruszowie będzie koncertem przeciw nienawiści.

Wszystkich raz jeszcze serdecznie zapraszamy i chcemy żebyście pamiętali o wzajemnym szacunku.

 Wstęp na koncert jest wolny. Przyjdzie i bawcie się dobrze.

Trochę kultury za darmowe free!

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „The Gentlemen, koncert przeciwko nienawiści !

 1. lubię was pisze:

  Droga młodzieży Inicjatywa nie zła, ale w podtekście jest polityka a tego wam nie radzę mieszać z muzyką. Sama mowa o „mowie nienawiści” już dziś powoduje nienawiść. No i jeszcze jedno „darmowe free” czy to aby nie, masło maślane?

 2. Roven pisze:

  Do „lubię was”, czytam powyższy tekst i nie wiem gdzie znalazłeś ten na dzień dzisiejszy już „wyświechtany slogan” – cyt „mowa nienawiści”.Cały tekst wg mnie jest daleki od polityki ,jak próbujesz sugerować.Piszą o „człowieku,ojcu,mężu ” nie o polityku .Zgadzam się z Tobą tylko co sformułowania „darmowe free”

  • lubię was pisze:

   Ja nie napisałem że ten tekst to coś złego zawiera tylko ta cała akcja i ta tragedia w Gdańsku nakręcana przez niektóre media i POlityków daje ogromny kontekst polityczny. Ino patrzyć jak ktoś napisze że „zabiła go muzyka”.

 3. Roven pisze:

  No i jak „grochem w ścianę”… Twój cyt-„Droga młodzieży Inicjatywa nie zła, ale w podtekście jest polityka a tego wam nie radzę mieszać z muzyką.” – coś tam sugerujesz młodzieży a sam w każdym poście „kręcisz się wokół polityki”..powyższy cytat ..oraz cyt z drugiego postu -„niektóre media i POlityków”..
  z tego co słyszałem „wszystkie media” trąbiły o tej tragedii a nie niektóre…oraz twoja pisownia słowa „politycy” sugerują próbę wprowadzenia/wywołania niepotrzebnej dyskusji politycznej. Nie możemy podejść do tego koncertu jak do wydarzenia kulturalnego?

  • Llubię was pisze:

   Właśnie niech to będzie wydarzenie kulturalne. Zespół ten w swym repertuarze ma niezłą muzykę i jak najbardziej polecam. Natomiast ta akcyjność i tak nic nie pomoże. Grupy pewnych osobników i tak nic nie przekona co możemy obserwować na codzień ich rajcuje przemoc i nienawiść.