Warsztaty gitarowe z mistrzem Leszkiem Cichońskim!

8 marca o godz.16:00 w Wieruszowskim Domu Kultury gitarzysta, Leszek Cichoński, poprowadzi warsztaty gry na gitarze. Po warsztatach planowany jest koncert Cichońskiego oraz wspólne jam session.

Podczas warsztatów, uczestnicy przećwiczą również chwyty do „Hey Joe” Jimiego Hendrixa utworu, który jest grany podczas kultowego Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim Rynku. Wieruszowskie warsztaty to będzie taka mała, próba bicia wieruszowskiego rekordu, przed majowym rekordem we Wrocławiu.
Zapisy chętnych w Wieruszowskim Domu Kultury, nr tel. 627841080.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.
Leszek Cichoński, od 2003 roku, 1 maja na wrocławskim rynku organizuje bicie gitarowego rekordu Guinnesa. Ceniony polski gitarzysta (kompozytor, autor podręczników i telewizyjnych kursów dla gitarzystów). Odznaczony w 2017 roku medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze”  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz  medalem „zasłużony dla Miasta Wrocławia”.  Występował na największych festiwalach bluesowych na świecie m.in. Monterey Bay Blues Festival w Californi i Narooma Blues Festival w Australii .

Najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem realizowanym przez niego jest „Thanks Jimi Festival” oraz Gitarowy Rekord Guinnessa,  który organizuje co roku 1 maja we Wrocławiu. W 2018 roku zagrało razem 7411 gitarzystów bijąc ponownie własny Rekord i ponad trzykrotnie poprzedni  amerykański Rekord Guinnessa. Współpracował m.in. z ojcem polskiego bluesa Tadeuszem Nalepą, legendarnym jazzmanem Wojciechem Karolakiem i wieloma amerykańskimi bluesmanami .

Dzielił scenę z największymi gigantami gitary jak Steve Morse, Hiram Bullock i Steve Vai.  Dwa jego  albumy : CD + DVD „Cichoński -The Best of Studio and Live” i autorski „Soba gram”  były nominowane do prestiżowej nagrody Fryderyki 2009 i 2012.

Po warsztatach, (8 marca) o godz. 19:00 odbędzie się koncert Leszka Cichońskiego.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Koncert w ramach wydarzeń „ trochę kultury za darmowe free”

Zapraszamy!
Warsztaty gitarowe z Leszkiem Cichońskim
8 marca, godz 16:00
zapisy: Wieruszowski Dom Kultury

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.