Zawiadomienie o śmierci i Mszy Św. śp. Aleksandra Pawelca – Honorowego Obywatela Gminy Lututów

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 4 lutego 2019r. zmarł śp. Kapitan w stanie spoczynku Aleksander Pawelec, Honorowy Obywatel Gminy Lututów.

 

Odszedł człowiek wielkiego serca, patriota, uczestnik walk o wolność i niepodległość.
Był wspaniałą osobą, życzliwą, otwartą i utrwalającą pamięć polskich żołnierzy i ich bohaterstwo w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu.

Z rodziną oraz wszystkimi bliskimi zmarłego łączymy się w bólu i składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

W intencji zmarłego zostanie odprawiona Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Lututowie w niedzielę o godz. 8.00.

Krótki życiorys Śp. Aleksandra Pawelca:
Śp. Aleksander Pawelec przyszedł na świat 13 grudnia 1915 r. w Żmudzie k. Lututowa (pow. wieluński).
Kapitan Aleksander Pawelec, żołnierz Lądowej Obrony Wybrzeża i Armii Krajowej, Kombatant II Wojny Światowej, został odznaczony licznymi medalami i wyróżnieniami. W 2001 roku uzyskał prawo do zaszczytnego tytułu Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny. W uznaniu zasług na rzecz Gminy Lututów na mocy Uchwały Nr XX/104/2004 z dnia 26 października otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Gminy Lututów. W 2005 roku został również laureatem Honorowej Nagrody Gminy Lututów „LUTOLDA”. Zawsze życzliwy i otwarty chętnie uczestniczył w wielu różnych uroczystościach i spotkaniach, w tym z młodzieżą i uczniami z terenu Gminy Lututów.
Młodemu pokoleniu dawał niezwykle ciekawe i jakże pouczające lekcje historii. Swoje wojenne losy Śp. Aleksander Pawelec opisał w książkach pt. „Wspomnienia z lat młodości i II Wojny Światowej 1934 – 1945” oraz „Wspomnienia z lat dojrzałości w czasach powojennych 1945-1957”.
W 2016 roku otrzymał akt mianowania na wyższy stopień wojskowy – kapitana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kondolencje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.