ZSR w Lututowie na Targach Edukacyjnych 2019 w Wieluniu

W dniach 6 -7.02.2019 roku w hali sportowej przy ul. Częstochowskiej w Wieluniu odbyły się Targi Edukacyjne dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych. Jak co roku, delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie zachęcała do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

W roku szkolnym 2019/2020 obejmuje ona następujące kierunki kształcenia w zawodach:

w Technikum:

  • technik agrobiznesu
  • technik architektury krajobrazu
  • technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
  • technik rolnik
  • technik żywienia i usług gastronomicznych

w Branżowej Szkole I Stopnia

  • mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych

Wśród wymienionych zawodów nowością jest technik żywienia i usług gastronomicznych. To szkoła pozwalająca zdobyć umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia, np. urządzanie i funkcjonowanie zakładów gastronomicznych, gospodarstw domowych, przyrządzanie potraw zgodnie z zasadami racjonalnego i zdrowego żywienia, estetycznego ich podawania i prawidłowego obsługiwania konsumentów.

Odwiedzający stoisko gimnazjaliści i ósmoklasiści mogli porozmawiać o interesujących ich zawodach z uczniami, nauczycielami i dyrektorem szkoły. Usłyszeli również, że wartość dodaną naszej szkoły, czyli to, co zdobywa uczeń poza nauką w określonym zawodzie stanowią: m.in. kursy na prawo jazdy kategorii B i T, dodatkowe kwalifikacje w ramach realizacji projektów unijnych, np. kurs spawacza, operatora wózków widłowych, kurs florystyczny, płatne staże i wyjazdy na praktyki zagraniczne do Włoch.

Zwiedzający stoisko skosztowali pysznych „krówek”, otrzymali długopisy z logo szkoły, i gadżety walentynkowe wykonane przez uczniów w zawodzie technik architektury krajobrazu, a także podziwiali żywe króliki i ćwiczyli umiejętności kierowania pojazdem na symulatorze. Zainteresowanie ofertą edukacyjną naszej szkoły było duże, uczniowie z odległych miejscowości pytali o możliwość zamieszkania w internacie. Oczywiście, taka możliwość istnieje, ZSR w Lututowie oferuje miejsca w internacie, koszty pobytu w placówce obejmują tylko wyżywienie.

Zapraszamy gimnazjalistów i ósmoklasistów do odwiedzin i kontynuowania nauki w naszej szkole. 14 maja 2019 roku będzie „Dniem Otwartych Drzwi” w ZSR w Lututowie.

Więcej informacji, zdjęcia można obejrzeć na naszej stronie www.zsrlututow.internetdsl.pl oraz na: Zespół Szkół Rolniczych w Lututowie.

Dorota Maciejewska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.