A jednak! Wystartuje VI Bieg Uliczny w Kępnie!

Spółka Projekt Kępno zrezygnowała z organizacji Biegu Ulicznego w Kępnie. Sportowe wydarzenie dotychczas odbywało się 2 razy w roku – 1. maja i 11. listopada.

 

Podczas ostatniej, VI sesji Rady Miasta w Kępnie radny Maciej Baciński wypytywał o prawdziwość pogłosek zgodnie z którymi Urząd Miasta i Gminy Kępno miał zrezygnować z tej cyklicznej imprezy sportowej. Także radny Marcin Tyc wypytywał o aktualną sytuację związaną z Biegiem Ulicznym w Kępnie.

W poprzednich latach organizatorem majowego Biegu Ulicznego w Kępnie była spółka projekt Kępno. Jak wiadomo, to sportowe wydarzenie co roku gromadziło kilkuset zawodników na linii startu.

Na te pytania odpowiedziała obecna na sesji prezes spółki Projekt Kępno – Karolina Pilarczyk-Dworaczyńska. Katalog imprez sportowych i rekreacyjnych jest uzgadniany zarówno z właścicielem, którym jest Gmina Kępno jak i z Radą Nadzorczą. Tak na prawdę nie jest powiedziane, że zawsze muszą się każdego roku odbywać dwa biegi. My mamy już, po przejęciu zadań po KOSiR’rze, porównanie organizacji imprez biegowych – majowej i listopadowej. I myślę, że dobrze że takie pytanie się pojawiło, bo będziemy mogli je sparametryzować. Zarówno w zakresie kwot, w zakresie oglądalności i udziału osób. Nie demonizowałabym porównania tego z imprezą listopadową. Właściciel ma prawo wybrać ile tych imprez będzie w roku i kiedy będą one się odbywały. Impreza biegowa będzie się odbywała 11. listopada. 

Jednak cała ta sytuacja nie pozostała obojętna wśród amatorów biegania. Kilka osób z kępińskiego świata sportu skrzyknęło się w Internecie. Udało im się znaleźć sprzymierzeńców i tak powstał komitet organizacyjny. Plany są bardzo ambitne. Organizatorzy szukają osób chcących wesprzeć projekt.

VI Bieg Uliczny w Kępnie będzie się składać z biegu na 10 km (Bieg główny) oraz z biegu Rodzinnego na dystansie około 1000 m. Dodatkowo prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa oraz Bieg Służb Mundurowych. Przewidziane są solidne pakiety startowe i wyjątkowo bogate nagrody dla zwycięzców zawodów.

źródło: fb
Ten wpis został opublikowany w kategorii Kępno. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.