Dzień Kobiet w Lututowie

„Kobiety mają to do siebie, że tam, gdzie dłużej przebywają wnoszą zawsze coś z piękna”. Ten cytat autorstwa Józefa Maciejewskiego był hasłem tegorocznego Dnia Kobiet w Lututowie. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Lututowie i to w sali tej instytucji zgromadziły się wszystkie Panie.

Ten Dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników niedzielnej imprezy. Sala Gminnego Ośrodka Kultury została wypełniona po brzegi. Frekwencja dopisała i z tego faktu nie krył zadowolenia wójt gminy Lututów Marek PikułaOgromnie się cieszę, że tak licznie przybyłyście na dzisiejszy Dzień Święta Kobiet obchodzony w Gminnym Ośrodku Kultury w Lututowie. Program, który jest dedykowany dla was, myślę że spełni wasze oczekiwania. 

Włodarz gminy, w imieniu swoim i wszystkich panów, złożył życzenia dla wszystkich kobiet obecnych na sali widowiskowej. Zainicjował także wspólne odśpiewanie tradycyjnego „Sto lat”.

Dzień Kobiet w Lututowie

Opublikowany przez Ilustrowany Tygodnik Powiatowy Niedziela, 10 marca 2019

Występy artystyczne rozpoczęły „Cyganki” z Sokolnik, czyli  z  Towarzystwa Aktywnych Kobiet z Sokolnik. Grupa działa już od 9 lat i jest dobrze znana w okolicy. W tym roku od stycznia panie oficjalnie figurują jako Koło Gospodyń Wiejskich, co pozwala im na pozyskiwanie środków na swoją działalność i ciągły rozwój.

Następnie na scenie zameldowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lututowie. Zaprezentowali oni klasyczne tańca a także  kolorowe tańce ze wstęgami do utworu legendarnego zespołu ABBA – Money, Money, Money. Oprócz dzieci wystąpiły  panie nauczycielki, które z kolei przygotowały repertuar góralski. Bracia Poślad zagrali jak zwykle pięknie na akordeonach. Taki dobór muzyki pozwolił na świetną integrację z publicznością.

Nie zabrakło także lokalnych talentów wokalnych. Swoje umiejętności zaprezentowały  Natalia Sikora i Julia Stańczak.

Dzień Kobiet w Lututowie na pewno zostanie na długo zapamiętany wśród wszystkich przybyłych. Oprócz występów artystycznych, dla pań przygotowano kilka niespodzianek dla ciała. Na parterze budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Lututowie w sali lustrzanej można było uzyskać porady odnośnie robienia makijażu czy  odpowiedniej bielizny. Nie brakowało wszelkiego rodzaju kosmetyków. Przedstawiono także specjalnie przygotowaną prezentację jak poprawnie dbać o cerę.

Panu wójtowi i Pani dyrektor GOK dziękujemy za zaproszenie a animatorom kultury i wszystkim pracownikom GOK w Lututowie GRATULUJEMY udanej imprezy.

Foto/Film: E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Dzień Kobiet w Lututowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.