Interwencje Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie

Od dnia 04.03.2019 r. do dnia 10.03.2019 r. Państwowa Straż Pożarna odnotowała 14 zdarzeń.

 

1. W wyniku porywistych wiatrów i opadów deszczu jakie przeszły przez nasz powiat w dniach 09-11.03.2019 PSP interweniowała 4 razy. W zdarzeniach tych uczestniczyło 4 zastępy straży – ok. 16 ratowników.

2. W dniu 08.03.2019 o godz. 10:08 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o braku możliwości wejścia do mieszkania w którym najprawdopodobniej znajdował się chory mężczyzna. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów. Po dotarciu na miejsce zdarzenia i otwarciu drzwi przy pomocy narzędzi hydraulicznych, wewnątrz mieszkania znajdował się nieprzytomny mężczyzna bez czynności życiowych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej w postaci: udrożnienia dróg oddechowych oraz resuscytacji krążeniowo – oddechowej. O godz.10.27 na miejsce zdarzenia przybył Zespół Ratownictwa Medycznego przejmując osobę poszkodowaną, stwierdzając zgon poszkodowanego.

3.Pozostałe zdarzenia, do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej to między innymi neutralizacja plam ropopochodnych oraz pożary sadzy w przewodach kominowych.

bryg. Dariusz Górecki
D-ca JRG w Wieruszowie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.