„Kopernik” w czołówce województwa z historii najnowszej

Tylko dwa punkty zabrakło Mikołajowi Parzybutowi z klasy 2b do zajęcia 3.miejsca w województwie  i  reprezentowania naszej szkoły na szczeblu centralnym Olimpiady Solidarności.

 

Dwie dekady historii. Do etapu wojewódzkiego z naszej szkoły zakwalifikowało się dwóch uczniów, wspomniany Mikołaj oraz jego koleżanka z klasy Wiktoria Mikołajczyk. Uczniowie pisali test na etapie szkolnym 26. listopada 2018 r. Warunkiem uczestnictwa w etapie wojewódzkim było uzyskanie 50 % prawidłowo rozwiązanych odpowiedzi w niełatwym teście.

W etapie szkolnym VI edycji Olimpiady Solidarności wzięli  udział uczniowie z blisko 600 szkół w całej Polsce. Województwo łódzkie reprezentowane było przez 42 uczniów bo tylko tylu uczniom udało się przeskoczyć wspomniany próg 50%. Mikołaj Parzybut rozwiązał test wojewódzki plasując się w ścisłym finale a Wiktoria Mokołajczyk zakończyła etap w czołówce.

„Wróciliśmy z tarczą, pełni doświadczeń na kolejne lata i nadzieją, że będzie lepiej w przyszłym roku, że  nie zabraknie przysłowiowego szczęścia, które poza wiedzą przy tego typu konkursach również jest potrzebne. Będziemy dalej pracować bo są uczniowie dla których po prostu warto…” –  opiekun grupy Jarosław Solecki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódź, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „„Kopernik” w czołówce województwa z historii najnowszej

  1. Tomasz pisze:

    Gratulacje