Kronika policyjna

W poniedziałek 4 marca około godziny 9.00 w Kępnie na ul. Obrońców Pokoju miała miejsce kolizja z udziałem 3 pojazdów. Kierująca vw, 32-letnia mieszkanka Kępna, nie zachowała bezpiecznej odległości i uderzyła w tył renault, którym kierował 41-letni mieszkaniec gminy Rychwał a ten z kolei uderzył w tył vw, którym kierowała 27-letnia mieszkanka Rzetni. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem karnym.

Również w poniedziałek około 13.50 w Biadaszkach miała miejsce kolizja, której sprawczyni 51-letnia mieszkanka Opatowa jadąc hyundai -em wymusiła pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącej 40–letniej mieszkańce Wieruszowa. Poszkodowana nie zdążyła zahamować i uderzyła w tył pojazdu sprawczyni, która za nieprawidłowe włączanie się do ruchu została ukarana mandatem karnym.

We wtorek około godziny 15.30 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że kierujący pojazdem m-ki suzuki 58-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, w momencie podjęcia manewru wyprzedzania auto-lawety, został zepchnięty z toru jazdy przez silny wiatr w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem uderzył w tył tej lawety a następnie dachował. Kierowca z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Kępnie. Kierującemu lawetą 28-latkowi nic się nie stało.

07 marca również na drodze s8, doszło do zderzenia się dwóch pojazdów marki renault. 25-latek w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w tył pojazdu którym kierował 35-letni mieszkaniec Wieruszowa. Na szczęście nikomu nic się nie stało a sprawca zdarzenia został ukarany mandatem karnym.
W sobotę około godziny 18.10 w Kępnie na ul. Polnej, Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli pojazd maki vw polo, którego kierujący 27-letni obywatel Ukrainy mieszkający na terenie powiatu kępińskiego kierował pojazd pod wpływem alkoholu. Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wydmuchał 1.17mg/l co daje blisko 2.5 promila. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Również w niedzielę zatrzymano nietrzeźwego obywatela Ukrainy. 29-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, jadąc mercedesem w miejscowości Siemianice nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu. Kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile. Mężczyzna także został osadzony w policyjnym areszcie gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.