Pierwsze policyjne o(d)znaki wiosny

21 marca 2019 roku Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie oraz rzecznik prasowy jednostki spotkali się z uczniami klas maturalnych Zespołu Szkól Rolniczych w Lututowie. Tematem przewodnim prelekcji była promocja służby w Policji jajko atrakcyjnej oferty na rynku pracy. Spotkanie przebiegło pod hasłem „Pierwsze policyjne O(d)ZNAKI wiosny.

Pierwszy dzień wiosny często obchodzony jest przez młodzież jako tzw. Dzień Wagarowicza. Jednym z pomysłów na spędzenie tego dnia była wizyta policjantów z wieruszowskiej komendy Policji w Zespole Szkół Rolniczych im. Wincentego Baranowskiego w Lututowie.

Podczas spotkania z młodzieżą klas maturalnych Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieruszowie, nadkom. Adam Stochniałek oraz asp. sztab. Damian Pawlak – rzecznik prasowy jednostki udzielili informacji, dotyczących naboru do służby w Policji, oraz o wymogach formalnych i postępowaniu kwalifikacyjnym.

Przekazali również, że noszenie munduru zobowiązuje, ale daje też mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym. Tego dnia nie zabrakło pytań osób chętnych do wyboru takiej właśnie drogi zawodowej związanych z codzienną służbą policjantów oraz funkcjonowaniem niektórych struktur organizacyjnych Policji.

Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali ulotki informacyjne „Zostań policjantem”. Ponadto młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ważnej roli elementów odblaskowych dających bezpieczeństwo pieszym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.