Powitanie Wiosny w Łubnicach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łubnicach powitali wiosnę na kilka sposobów. Był tradycyjny element – Marzanna, która została spalona, aby już na dobre pożegnać się z zimą.

 

 

Oprócz niej były jednak również dwa inne przedsięwzięcia, które miały zwrócić uwagę na dwa ważne zagadnienia warte zauważenia właśnie wiosną. Pierwsze z nich to zdrowy tryb życia i związane z nim zdrowe odżywianie się, a drugie to wszechobecny problem śmieci na dzikich wysypiskach, w lasach  i w przydrożnych rowach.

Jeśli chodzi o pierwszy temat, to uczniowie ostatnich klas gimnazjum zorganizowali akcję pod hasłem „Zdrowa Wiosna”. Samodzielnie przygotowali dla całej społeczności szkolnej  pyszne koktajle  i koreczki owocowo –warzywne jako alternatywę do słodyczy czy innych niezdrowych przekąsek. Jako najstarsi uczniowie w naszej szkole swoją akcją dali przykład młodszym kolegom, jak można dbać o swoje zdrowie.

Drugą akcją było sprzątanie śmieci. Uczniowie całej szkoły wraz z opiekunami zebrali śmieci  z przydrożnych rowów wzdłuż ulic gminy Łubnice. Dodatkowo uczniowie klasy VII wyszli na zbiórkę  z plakatami zawierającymi hasła mające uświadomić przejeżdżającym kierowcom, jak duży jest problem zaśmiecania rowów. Zresztą sama zbiórka potwierdziła problem. W ciągu godziny uczniowie zapełnili śmieciami wszystkie worki . Śmieci w rowach jest z roku na rok coraz więcej! Dlaczego tak jest? Nie wiemy. Mamy nadzieję, że ta wiosenna akcja choć trochę uświadomi ludziom ten problem.

Organizatorzy:

Państwo Jolanta Kik i Artur Krzęć, Samorząd Uczniowski SP oraz pozostali uczniowie i nauczyciele SP w Łubnicach

Organizatorzy kierują podziękowania dla Rady Rodziców SP w Łubnicach, a zwłaszcza pani Jolancie Warga oraz pani Katarzynie Krawczyk za zorganizowanie i podarowanie owoców i warzyw do akcji „Zdrowa Wiosna”.

Samorząd Uczniowski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łubnice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.