Sołtysi świętowali swój dzień

Na co dzień zajmują się sprawami swoich lokalnych społeczności. Są najbliżej mieszkańców i codziennie starają się rozwiązywać ich problemy. Funkcja sołtysa, o której mowa, ma wielowiekową tradycję i coroczne święto, które obchodzone jest 11 marca.

Z tej okazji Wójt Gminy Adam Kopis w poniedziałkowe popołudnie zaprosił sołtysów z terenu gminy. Spotkanie rozpoczęło się od słów podziękowań za trudy pracy włodarzy sołectw oraz życzeń pod ich adresem: składam serdeczne podziękowania i słowa uznania za ciężką pracę i zaangażowanie w realizację określonych celów oraz działalność na rzecz rozwoju i poprawy jakości życia całej społeczności Gminy Łęka Opatowska. Do rąk sołtysów powędrowały okolicznościowe dyplomy i upominki.

Uczestnicy Dnia Sołtysa przy kawie i słodkościach rozmawiali o sprawach istotnych dla życia mieszkańców wsi. Dyskutowano o bieżących problemach, planach inwestycyjnych gminy oraz o blaskach i cieniach pracy społecznej.

Jeszcze raz życzymy wszystkim Sołtysom pomyślności, wytrwałości w rozwiązywaniu problemów lokalnej społeczności oraz samych radosnych dni i powodzenia w życiu osobistym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łęka Opatowska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.