Szkolenie dla rolników z zasad przyznawania płatności obszarowych w 2019 r.

W dniu dzisiejszym odbyło się pierwsze z dwóch zaplanowanych na terenie powiatu kępińskiego szkoleń dla rolników w zakresie zasad przyznawania płatności obszarowych w 2019 r. Szkolenie zostało przeprowadzone na Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Rychtalu.

Na wstępie wszystkich uczestników szkolenia powitał Wójt Gminy Rychtal Adam Staszczyk. Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa reprezentowali Marek Potarzycki Kierownik BP w Kępnie oraz Maciej Brząkała Naczelnik Wydziału DSiŚPB i Dariusz Lesiczka Inspektor z WDSiŚPB. Szkolenie zrealizowano wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego, reprezentowanym przez koordynatora Piotra Twardowskiego i Doradcę Ilonę Gruszkę.

Uczestnikom szkolenia przedstawiono prezentację w tematach: – Zmiany w przepisach dotyczących płatności bezpośrednich oraz płatności ONW w 2019 roku, – Oświadczenie potwierdzające brak zmian w 2019 roku, – Planowane zmiany w aplikacji eWniosekPlus , – Harmonogram naboru wniosków w 2019 roku w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, – Portal IRZplus oraz – Program azotanowy .

Następnie odbyła się dyskusja i odpowiadano na szereg pytań zadawanych przez rolników. Rolnicy zadawali pytania odnoszące się do omawianych zagadnień. Należy stwierdzić, że przeprowadzane szkolenia są dobrym sposobem na zdobywanie wiedzy i wymianę informacji w zakresie realizowanych działań przez ARiMR i niezwykle pożyteczne zarówno dla rolników jak i dla organizatorów. W szkoleniu uczestniczyło 30 osób.

Drugie szkolenie w tym zakresie zostanie przeprowadzone w dniu 19 marca w Myjomicach w Domu Ludowym o godz. 10:00. Zapraszamy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rychtal. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.