Informacje wieruszowskiej straży pożarnej

Od dnia 08.04.2019r. do dnia 14.04.2019r. Państwowa Straż Pożarna w Wieruszowie odnotowała 11 zdarzeń.

 

 

1.W dniu 10.04.2019 o godz. 19:10 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp straży JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp OSP W-ów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy który uderzył w barierki na moście.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej w postaci wsparcia psychicznego oraz założenia kołnierza ortopedycznego. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przejął osobę poszkodowaną. Dalsze czynności straży polegały na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ZRM pozostała na miejscu zdarzenia.

2.W dniu 10.04.2019 o godz. 20:37 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów w miejscowości Cieszęcin w gm. Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp straży JRG PSP W-ów oraz po jednym zastępie OSP Wieruszów i OSP Wyszanów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody biorące udział w zdarzeniu.

Samochód dostawczy znajdował się na posesji uszkadzając dwa przęsła betonowe ogrodzenia, natomiast samochód osobowy znajdował się na poboczu drogi. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej która znajdowała się na terenie posesji- kierowca busa. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym opuściły pojazd o własnych siłach. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego przejął osobę poszkodowaną uznając działania strażaków za prawidłowe. Dalsze czynności straży polegały na neutralizacji i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Na miejscu zdarzenia pozostały jednostki OSP w celu zabezpieczenia i oświetlenia terenu akcji do czasu zakończenia czynności prowadzonych przez Policję.

3.W dniu 12.04.2019  o godz. 10:41 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odebrało zgłoszenie o pożarze śmietnika oraz budynku gospodarczego. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp JRG PSP W-ów oraz jeden zastęp OSP W-ów.

Po przybyciu na miejsce zastano pożar śmietnika oraz budynku gospodarczego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu oraz przelaniu pogorzeliska. Działanie te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Miejsce zdarzenia przekazano pisemnym protokołem właścicielowi posesji.

4.Pozostałe zdarzenia, do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej to między innymi  neutralizacja  plam ropopochodnych oraz pożary lasów i  wypalanie nieużytków z pozostałości roślinnych.

 Dowódca JRG bryg. Dariusz Górecki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.